MENU

Скинувши пута меншовартості, українці швидко розв'яжуть економічні питання

5429 6

Весна вступила в свої права, не очікуючи календарної дати. Температури нерізко пішли вгору. Осінні передбачення скептиків про холодну зиму не справдилися на радість українцям. Навіть полчища гризунів, як передвісників лютої зими, не допомогли. Бог не став випробовувати українців тріскучими морозами, достатньо кровопролиття під час війни на Донбасі. Незважаючи на так зване перемир'я, підписане в Мінську 12 лютого, уже загинуло 79 військових, а режим тиші порушувався більше 1100 разів. Гинуть мирні мешканці, не всі з них були проти "руського міра".

 

Ранні квіти та кущі пустились у весняний ріст. Чоловіки з жінками відсвяткували 8 Березня, одне з ідеологічних свят комуністичних часів, що наступає у переддень народження українського Пророка Тараса Шевченка. Весняні дощі, що рясно скропили землю, не в радість нашим військовим на Донбасі, але додають оптимізму, бо, окрім них, і ціни на пальне рушили вниз, і посівна розпочалася.

"Мінські угоди 2" не замирили Донбас. Перемир'я постійно порушується проросійськими терористами. Його дотримується лиш українська сторона, що вже відвела важке озброєння і представила це місії ОБСЄ. У бойовиків, за якими стирчать вуха російського ФСБ, відбуваються постійні перегрупування та концентрація сил на трьох напрямках - Маріупольському, Авдієвському та Луганському. Тривають перестрілки в районі Донецького аеропорту, Широкиного та у районі Дебальцевого.

Його здача дала змогу доставляти залізничним транспортом важке озброєння з Росії. Так звані гумконвої, як навіжені, везуть і везуть військовий припас бойовикам. На території Донбасу уже близько 780 танків, понад 1030 бойових броньованих машин, близько 500 артилерійських систем, понад 420 реактивних систем залпового вогню, 7 самохідних вогнеметів "Буратіно", майже 130 систем протиповітряної оборони. Тут воює понад 43 тисячі терористів, серед яких у лавах так званих ДНР та ЛНР є майже 9 тисяч російських військовослужбовців. Домовленості в Мінську без перекриття кордону з Росією, через який повним ходом іде поставка озброєнь та бойовиків, залишаться папірцем, як і Будапештський меморандум, що гарантував нам безпеку. І нащо посилювати військову присутність на Донбасі та Криму, якщо не збираєшся продовжувати воювати?

Зруйнований Донбас Росії не потрібний, як і Крим без сухопутного сполучення, керченський міст - далека перспектива. По весні, скоріш за все, активізуються військові дії, які й так не припиняються.

Зволікання президента США Барака Обами та європейських лідерів із наданням зброї Україні може дорого обійтись не лише для України, але й для Європи.

Відсутність реакції світу на анексію Криму в березні минулого року порушила міжнародні безпекові принципи. Росія, яка завжди виступала як світовий агресор, зруйнувала устрої, що забезпечували мир у світі після Другої світової війни. Російський імперіалізм у своїй історії вів безкінечні загарбницькі війни по всьому світу, прикриваючись личиною комуністичної доцільності. Цинічні та відверті заяви Путіна з приводу окупації Криму через рік зривають маски з брехунів та фальсифікаторів.

Це підтверджує, що довіри його словам немає і бути не може. Українці в чергове не дослухались власних пророків, які давно і не раз говорили праведні слова про сутність Росії. Отримавши Незалежність у 1991 році, не збудували рівноправних відносин з Кремлем. Усі - від Кравчука до Януковича - намагались між крапельками проскочити, замість того, щоб розбудовувати безпеку країни. Все намагалися на обкраданні народу нажитися, нині за їх безвідповідальність своїм життям платять кращі сини України.

Економічна пастка, в яку потрапила Україна, змушує українців пройти чергові випробування. Ріст тарифів на комунальні послуги, електрику, газ у рази після того, як наближені до влади олігархи нажили мільярди на спекуляціях з доларом, не найкращий старт для змін. Подорожчання всього зменшить оплату за комунальні послуги, не розв'яже проблем неплатежів, а лише їх посилить. Суцільне безробіття, безгрошів'я зупинить торгівлю, яка уже впала на 21%, посилить кризу. Необхідно створювати робочі місця, провести індексацію пенсій і підняти заробітні плати. Повернути до бюджету вкрадені клікою Януковича кошти, не забуваючи і про своїх, які намагаються робити ґешефт на війні, і зупинити корупційний спрут. І все робити швидко, а не тягнути кота за хвіт.

Лише третій прокурор розпочав дії, що мали уже бути давно завершені. А де відповідальність попередників, чому знімаються санкції в Європі з команди Януковича і чому до сьогодні не арештовано їх майно в Україні? Дехто сподівається, що ті, які зробили революцію на Майдані, нині оплатять своїм коштом її перемогу, а ті, хто крав, продовжать свої чорні справи. Заява Коломойського про взятки у 5 мільйонів доларів щомісяця президенту Кучмі і несправедливу приватизацію стратегічних об'єктів вказує на широкі можливості розв'язання багатьох українських проблем, а не лише за рахунок громадян, на яких лише наживаються.

Вбивство Бориса Нємцова, одного з найближчих друзів України, стало справжнім потрясінням для всіх, хто знав і поважав цього послідовного політика. Його розстріл у центрі Москви - це виклик російському суспільству. Попрощатися з ним зібралося більше 50 тисяч людей, в Україні після побиття студентів зібрався цілий мільйон.

Україна - європейська держава, що шукає свій шлях із лабіринтів російської імперії, де пробула більше 300 років. Після подолання пороків, нажитих у спільному імперському домі, вона зможе розбудувати свій добробут та утвердити європейські цінності і стати одним із прикладів для всього світу. Бо, об'єднавшись в єдиному пориві, змогла здолати диктатора і повернутись на українську європейську дорогу, повну випробувань. Скинувши пута меншовартості, українці досить швидко розв'яжуть не тільки національні питання, а й економічні та соціальні. 

Юрий ДИДЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини