Военные мобилизируют силы для защиты трех резиденций Януковича
Півроку тому армія отримала наказ готувати сили для захисту трьох стратегічних об'єктів. Ні, не підприємств чи інфраструктурних об'єктів. А резиденцій глави держави під Києвом, у Криму та в Карпатах.
У листопаді я вже описував фотографії з військовими об'єктами на хвилерізі Київського моря біля Вишгорода. Там облаштували позицію з радіостанцією, бойовим командним пунктом та зенітною гарматою. У грудні колеги з ТВі отримали підтвердження від Міністерства оборони, що там дійсно знаходяться зенітники. Однак, призначення об'єкту, прикриваючись завісою військової таємниці, армія приховала. Один із заступників Начальника Генерального штабу спробував скерувати думки цікавих до зеніток у напрямку "захист греблі Київської ГЕС".
На момент, коли віце-адмірал Ігор Кабаненко переконував пресу, вже три місяці діяли зміни до Положення про бойове чергування з протиповітряної оборони. У вересні 2012-го наказом міністра оборони Повітряним силам України було дано вказівку розробити три плани з прикриття повітряного простору над окремими районами. Ці плани, або ж по-військовому – "замисли", мають недвозначні назви "Міжгір'я", "Форос", "Гута". Хто не в курсі – це три резиденції Януковича. Ці райони було включено до переліку важливих державних об'єктів, а отже їх захист відбувається із залученням чергових сил. Тобто для їх оборони можуть підняти в небо черговий винищувач, бойовий гелікоптер, або пустити ракету із зенітного комплексу.
Що ж так налякало когось, що довелося переписувати оборонні плани держави? З'ясувати це допоміг депутат свободівець Руслан Марцінків.
На його депутатський запит в Міністерстві оборони відповіли так: "на сьогодні особливої актуальності набуло питання необхідності посилення контролю використання повітряного простору у зв'язку з суттєвим збільшенням кількості порушень порядку та правил використання повітряного простору малорозмірними та мало швидкісними повітряними суднами... зазаначені проблемні питання набули масового характеру...".
Мобільна вогнева група під Вишгородським маяком. Фото Андрія Ковальова
Це можна довільно потрактувати так: зенітку на Київському морі встановили, щоб збивати приватні літаки чи гелікоптери, які раптом порушать повітряний простір території на яку поширюється план "Міжгір'я". Всім знайомим з можливостями гармати ЗУ-23-2, звісно, зрозуміло, що незамаскована примітивна зенітна зброя виконує скоріше символічну або психологічну функцію. Сигналізує, що справді не варто залітати в зону обведену на картах повітряних маршрутів червоним.
Цікаво, що Міністерство оборони зізналося, що в питанні застосування своїх сил довкола президентських резиденцій воно не самостійне. А фактично виконує вказівки президентських бодігардів – Управління державної охорони України.
Місцеві жителі допомогли виявити ще деякі об'єкти ППО, які з'явилися у 2012-ому році і чия поява вписується в логіку розробки замислу "Міжгір'я". Влітку перед чемпіонатом ЄВРО-2012 відбувалася передислокація підрозділів зенітних ракетних військ, військ ППО та радіотехнічних військ поближче до приймаючих міст. Та після чемпіонату з деяких позицій бійці вже не стали повертатися. Наприклад, продовжує свою роботу пост радіолокаційної станції перебазований, за словами місцевих жителів, з Василькова на межу Старих та Нових Петрівців. Колись тут була позиція зенітно-ракетного комплексу С-200. Вже півроку тут радари, що просвічують повітряний простір на десятки кілометрів.
РЛС на межі Старих і Нових Петрівців. Фото Андрія Ковальова
Місцеві говорять про новостворені позиції і на півночі та на сході Межигір'я. Активізація в розгортанні засобів ППО поміченна ними в Лютіжі та Літках. Військові поновлюють старі позиції, які залишили кілька або багато років тому. До військової техніки та житлових блоків тягнуть електрику. Так що, можливо, завдяку певному сусідству посилюється справді і захист повітряного простору над ГЕС і столиці загалом.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки