MENU

Вогонь Холодного Яру продовжує надихати українців на боротьбу. ФОТОРЕПОРТАЖ

5782 1

Днями в Україні традиційно віддавали шану борцям за волю України із Холодного Яру. Олег Тягнибок наголосив на тому, що цього разу вшанування набули особливого символізму

Уже двадцять років поспіль Черкащина вшановує героїв Холодного Яру. Слава козаків-повстанців проти большевизму стала відомою для всього українського загалу і навіть за межами України. Цьому, в першу чергу, варто завдячувати президенту історичного клубу «Холодний Яр» Романові Ковалю, який докладає надзвичайні зусилля для популяризації холодноярської історії. Пишаюся, що свободівці від самого початку щороку беруть участь у вшануваннях. А вже десть років партія долучається як співорганізатор заходів.

Зліва - Роман Коваль

Цього року заходи були особливими, адже на рівні із холодноярцями ми пошанували сучасних героїв, які виборюють українську незалежність сьогодні. У суботу вулицями Чигирина нинішні українські бійці пройшли маршем поруч із комбатантами УПА - ці обидва покоління борців за Україну надихалися чином Холодного Яру. Самі ж вшанування були націоналістичними за духом, як ніколи.

Надзвичайно приємно було бачити серед бійців, які освятили бойові стяги в Чигирині, «Легіон Свободи». До комбатантського об'єднання входять свободівці, які у складі різних формувань Збройних Сил України, Національної гвардії, спецпідрозділів МВС та добровольчих батальйонів воюють за українську землю. На чолі з командиром Олегом Куциним на святу черкаську землю прибуло близько трьох із половиною сотень свободівських воїнів - ті, хто в ротації або реабілітуються після поранень. Загалом же в «Легіоні Свободи» є близько тисячі свободівців.

Олег Куцин у Холодний Яр приїздить не вперше - він є одним з тих, хто від початків долучався до відродження холодноярської слави. Тепер по праву є її нащадком. Вперше на Черкащину приїздить уже не як просто учасник вшанувань, а як засновник добровольчого підрозділу «Карпатська Січ», яка воює в Пісках, і командир об'єднання комбатантів-свободівців.

Олег Куцин

«Легіон Свободи», що об'єднав як рядових партійців, так і керівників «Свободи». До нього входять 127 депутатів рад різних рівнів, держслужбовці, науковці, партійні керівники. Зокрема, це п'ятеро народних депутатів України VII скликання, 48 депутатів міських рад, 45 депутатів районних рад, 13 депутатів обласних рад, 4 керівники фракцій, п'ятеро голів райдержадміністрацій, один голова ОДА.

На жаль, маємо і полеглих - на війні «Легіон Свободи» втратив 13 бійців. Це Олексій Коновалов (13 БТРО), Володимир Зюзь («Айдар»), Віктор Голий (42 БТРО), Антон Цедік («Донбас»), Віталій Коломієць («Донбас»), Микола Томак (34 БТРО), Віктор Лавренчук (І ОТБ), Віктор Цимбал («Січ»), Ігор Каплуненко (НГУ), Володимир Степанок (57 ОМБ), Анатолій Чупилка (95 ОАМБ), Олександр Чирцов («Карпатська Січ»), Дмитро Коряк («Азов»).

69 бійців «Легіону Свободи» дістали поранення різного ступеню тяжкості.

48 бійців нагороджено найвищою партійною нагородою - золотим значком. Із них десятеро - посмертно.

15 бійців «Легіону Свободи» нагороджено державними нагородами. Антона Цедіка із батальйону «Донбас» - посмертно.

Об'єднання було створено з метою координації в умовах війни між бійцями, волонтерами, обміну інформацією, надання всебічної допомоги тим, хто воює, та їхнім сім'ям. Після перемоги «Легіон Свободи» - це військове братство. Через нього відбуватиметься забезпечення реабілітації бійців, надання їм психологічної допомоги, адаптація до цивільного життя, пошук роботи. Важливою віхою його діяльності є надання допомоги сім'ям вбитих, поранених та опіка над дітьми, особливо сиротами.

Усі нинішні воїни-добровольці, які захищають Україну у війні з Росією, - це продовжувачі справи холодноярців. Новий огонь із Холодного Яру повіяв - тепер він горить у тисячах сердець лицарів російсько-української війни.

Олег ТЯГНИБОК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини