Примирення ветеранів Червоної армії та УПА заради майбутнього соборної незалежної України. ФОТОРЕПОРТАЖ
Історичний потиск. Вояк УПА Степан Петраш і військовик Червоної армії Іван Залужний, ветерани Другої світової
Який жаль, що ми не почали цього робити ще 20 років тому... Відчув справжнє наповнення, коли бачив, як обіймаються та єднаються легендарні Симчич і Петраш із Залужним та іншими червоноармійцями, ділиться враженнями нардеп, співзасновник благодійного фонду «Коло» Віктор Кривенко. Дуже вдячний ветеранам, що прийняли запрошення та приїхали до Києва.
Це і є те, що потрібно показувати на Сході та у світі, що навіть ветерани єдині та за єдину, за соборну Україну! Їм би мінус 40 років - всі б добровольцями були на Сході.
Учора в Києві на території Національного музею історії ВВВ відбувся день пам'яті «Примирення заради майбутнього», присвяченого 70-річчю Перемоги над нацизмом. Організатори заходу - громадський рух «За Майбутнє» спільно з Міністерством оборони України, благодійним фондом «Коло» та департаментом освіти і науки Київської міської державної адміністрації.
Уперше пліч-о-пліч сиділи ветерани УПА, ветерани радянської армії та представники батальйонів, які сьогодні воюють в АТО на Донбасі. Вони разом вшанували пам'ять людей, що віддали життя за Україну і її незалежність.
Виступаючи перед молоддю, представниками військово-патріотичних та шкільних клубів, молодіжних організацій, відомий сотенний УПА Мирослав Симчич заявив, що головне завдання, яке стоїть сьогодні перед всіма українцями, - це єднання країни. «За понад 20 років незалежності в такій небезпеці, як зараз, Україні ще ніколи не була. Ми повинні всі разом стати єдиним кулаком і дати відсіч ворогові», - наголосив Симчич. Ветеран ВВВ Іван Залужний, який приїхав на свято із Запоріжжя, теж висловив переконання, що сьогодні в усіх українців святий обов'язок - захистити рідну землю. «Ми зможемо це зробити лише спільно - Схід і Захід разом! Слава Україні», - додав почесний гість.
Представник батальйону ОУН Олег Синякевич, який воював в зоні АТО у Пісках під Донецьким аеропортом, зізнався, що в його родині два родичі воювали на боці Червоної армії, ще шестеро - на боці УПА, всі вони або загинули, або сиділи в концтаборах. «Україна сьогодні для нас - єдина цінність, за яку справді варто проливати кров. Я дуже хочу, щоби молоді українці зараз розуміли, що задля їхнього щастя у цю хвилину в бліндажах, підвалах, окопах українці борються, а часто й віддають своє життя. Усі ми б'ємось із чітким розумінням, що це має бути остання війна за нашу незалежність», - наголосив доброволець.
В Україні сьогодні немає ніяких бандерівців - це пропагандистський міф, нав'язаний нам чужими ідеологами. Усі вояки, що змагались за нашу землю, для нас - герої. І ми маємо низько схилити голову як перед радянськими ветеранами, так і перед ветеранами УПА. Інакше миру в Україні не буде.
Серед запрошених з боку УПА - Мирослав Симчич - легендарний сотенний УПА, станичний Коломийської міськрайонної станиці Братства ОУН-УПА, Степан Петраш - станичний Калуської міськрайонної станиці Братства ОУН-УПА, Богдан Борович - голова Всеукраїнського Братства ОУН-УПА імені генерала Романа Шухевича - Тараса Чупринки, член Конфедерації європейських ветеранів і Орест Васкул - голова Братства ОУН-УПА Київського краю, заступник голови ВБ ОУН-УПА в Києві та східних регіонах України. Серед ветеранів радянської армії були запрошені Іраїда Кібіткіна, Нінель Тихонова з Києва, а також Іван Залужний, ветеран ВВВ та полковник військово-морського флоту, який після загибелі внука в АТО звернувся до президента Росії та російських ветеранів і закликав зупинити війну на Донбасі.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки