MENU

Знай наших: світові музиканти з українським походженням

6278 1

У школі на уроках української кожному з нас розповідали про милозвучність рідної мови. Напевно, ми пишалися цим фактом, хоча й не зовсім розуміли його значення. Тепер, дізнаючись про того чи іншого виконавця, який має наше коріння, я не дивуюся, адже українська мова - неймовірно мелодійна, і це передається на генетичному рівні від покоління до покоління, навіть на різних континентах.  Ми склали свій список «голосів», з яких може пробиватися «солов'їна мова».

У Києві Ленні Кравіца завжди чекають з нетерпінням. І не тільки тому, що він чудовий музикант. Народжений в родині відомого телевізійного продюсера Сімура Кравіца, багаторазовий володар «Греммі» - практично українець. Адже його предки по батьківській лінії жили саме в нашій країні. Дід Ленні емігрував до США на початку ХХ століття, оселившись у нью-йоркському Брукліні. Сам музикант каже, що його родичі перебралися в Новий Світ через постійні гоніння на євреїв. Але Кравіц не тримає зла на Україну. Йому подобається сюди приїжджати, і Київ для нього - особливе місто.

ТЕКСТОВАЯ Ленни Кравиц.jpg

Джазовий геній, піаніст Білл Еванс жив і творив у ті роки, коли СРСР, в тому числі й Україну, відділяла від решти світу залізна завіса. Тому в нього не було можливості приїхати на рідну землю своєї матері і дати концерт, адже крім того, що він американець, то ще й джазмен, а гасло «Сегодня он играет джаз, а завтра Родину продаст» стосувалося не тільки московських стиляг. Син українки Марії Сороки, яка й прищепила хлопчикові любов до фортепіано, освоїв інструмент у 6 років і назавжди увійшов в історію «музики чорних».

ТЕКСТОВАЯ Бил Эванс.jpg

Учасниця сумнозвісного «Клубу 27 років» Емі Вайнхауз теж українського походження. Її далекі предки покинули нашу країну ще наприкінці XIX століття, в часи масової еміграції на Захід. Незважаючи на те, що популярними напрямками були Бразилія, Аргентина, Канада і США, родичі співачки зупинили свій вибір на Великобританії. Саме там вони й осіли. Коріння Емі тягнеться від такого собі Авраама Грандіша, дочка якого у 1918 році вийшла заміж за Бенджаміна Вайнахауза - прадіда зірки.

ТЕКСТОВАЯ Эми Вайнхаус.jpg

Великий, та аж ніяк не жахливий Боб Ділан теж має відношення до України. Його дідусь і бабуся по батьківській лінії жили в Одесі, яку покинули 1905 року внаслідок усе тих же єврейських погромів. До речі, Ділан - не справжнє прізвище музиканта, проте воно ідеально звучить з ім'ям Боб. Таку афішу помітять усі, а от концерт Роберта Циммермана навряд чи користувався б великою популярністю, що б він там не співав. Уже кілька років виконавця висувають на Нобелівську премію в галузі літератури, і хто знає, можливо, скоро престижна нагорода в черговий раз дістанеться людині з українським корінням...

ТЕКСТОВАЯ Боб Дилан.jpg

«Голос» таких брендів, як Coca-Cola, Ford, American Airlines, і багатьох інших, належав не будь-кому, а україно-американській співачці Квітці Цісик. Вона народилась у США 1953 року в родині українських емігрантів. З дитинства музично обдаровані батьки Володимир та Іванна Цісик розвивали вокальний талант доньки. Як результат, Квітка співала в багатьох рекламних роликах, а її м'який голос полюбила вся країна. За своє недовге життя (померла в 44 роки від раку) співачка встигла записати кілька альбомів, у тому числі й два україномовні. У 2013 році про життя і творчість нашої землячки зняли документальний фільм «Квітка. Голос в єдиному екземплярі».

ТЕКСТОВАЯ Квитка Цисык.jpg

Взагалі українська музика поширилася набагато далі, ніж ми могли уявити. Так, наприклад, існує думка, що одна з найвідоміших американських опер «Summertime», написана Джорджем Ґершвіном у 1935 році в США, - це перероблена українська колискова «Ой ходить сон коло вікон». Сам композитор визнавав - нью-йоркський виступ українського національного хору під керівництвом Олександра Кошиця надихнув його на написання пісні, яку виконували багато зірок, від Елли Фітцджеральд до Нори Джонс. 

Подготовила Дарья РЕВЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини