MENU

Дуже корумпована Україна потребує якомога простішої і прозорішої податкової системи – Пекар

4950 0

Засідання Цільової команди зі проведення податкової реформи. Вивчаємо досвід Естонії (28 місце в рейтингу проти 108 в України, 81 година на адміністрування проти 350 в Україні). Естонська система досить жорстка, але водночас проста.

Обговорюємо підходи до оподаткування прибутку. Естонія: корпоративний податок на прибуток 20% сплачується лише із розподіленого прибутку (дивіденди та інші способи розподілення). Але немає авансів, обігові кошти не вимиваються, зобов'язання виникає в момент розподілення, сплата щомісяця. Так само оподатковується «умовно розподілений прибуток»: членські внески, представницькі понад ліміт, виплати пов'язаним особам, різниці між трансфертною та ринковою ціною. Дуже жорсткі умови щодо офшорів.

Оцінка Івана Міклоша, відомого словацького реформатора: система підходить для найменш корумпованої країни, як Естонія. Для надзвичайно корумпованої України потрібна максимально проста і прозора система, та й потрібна вона негайно. Словацька система передбачає оподаткування за однією пласкою ставкою.

У жвавому обговоренні, як завжди, тішить стійка позиція Андрія Журжія й Іллі Несходовського. Більшість народних депутатів, що мають імідж борців за податкову реформу, насправді не беруть участі в засіданні.

Валерій ПЕКАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини