MENU

Фінансування українського винаходу забезпечить наших вояків унікальними перев'язувальними матеріалами

4251 0

Національна академія наук України повідомляє про черговий винахід українських науковців для потреб захисників нашої держави, які нині відбивають російську збройну агресію

В Інституті фізики НАН України розробили перев'язувальні матеріали на основі радіаційно зшитих гідрогелів, призначені для лікування ран та опіків.

Їх головні переваги:

1. Дають миттєвий ефект знеболення – вода, з якої на 90-95% складається гідрогель, одразу охолоджує рану і спиняє процес руйнування тканин.

2. Цілком стерильні.

3. Очищують рану, вбираючи з неї різні виділення.

4. Антисептична функція: склад розчину передбачає можливість додавання різноманітних лікарських препаратів – як у вміст гідрогелю, так і на зовнішню поверхню вже накладеної пов'язки.

5. Пропускають крізь себе воду, отже, якщо пов'язку поливати рідкими ліками, знеболювальними, кровоспинними, антисептичними й іншими, то вони безперешкодно продифундують на рану або опік.

6. Захисна функція: мікроби на уражене місце потрапити не зможуть, оскільки їхні розміри є більшими за розміри комірок сітки матеріалу.

7. Не прилипають до рани, що робить процес зняття пов'язки нетравматичним і цілком безболісним.

8. Прозорі, що дає змогу контролювати стан рани, не зазираючи щоразу під пов'язку.

9. Практично герметичні, а отже, можуть стати у пригоді також при попередженні загрози відкритого пневмотораксу.

10. Безпечні, біосумісні та біологічно інертні.

На жаль, бійці АТО досі не мають змоги користуватися новими перев'язувальними матеріалами через відсутність їх серійного виробництва. Робота науковців Інституту фізики НАН України спільно зі співробітниками кафедри високомолекулярних сполук Київського національного університету імені Тараса Шевченка та фахівцями ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» є суто волонтерською. Тому науковці, маючи вже готову лабораторну технологію, запрошують приватних підприємців профінансувати потенційно прибутковий бізнес і водночас долучитися до справи порятунку людських життів і посилення обороноздатності нашої країни.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини