MENU

Кисельовщина клекоче жовчю: Україну підтримують й «афробандерівці». ВІДЕО

9705 6

Із подачі російських ЗМІ, що аж запінилися, шельмуючи на всі лади Україну, у нас з'явилася ціла купа нових термінів: «євробандерівці», «російськомовні бандерівці», «жидобандерівці», «афробандерівці»... На відміну від жителів держави-агресора, наділені почуттям гумору українці сприймають ці поняття із розумінням і усмішкою. Досить часто на вулицях Києва та інших міст можна зустріти так званих афробандерівців у вишиванках, які їм дуже личать. Є вони і в країнах Європи.

Прикрий прокол стався в російського «Першого каналу» під час прямої трансляції зі Франції. Журналіст Андрій Черкасов так захопився розповіддю про Париж, який аж гине від путінських санкцій і де нібито ось-ось розпочнуться голодні бунти, що й не помітив, як поруч прогулювався афробандерівець у футболці з українським тризубом і написом «Одеса». Вочевидь, то був один із футболістів одеського «Чорноморця». Цей відеокліп, за яким недогледіли також цензори й редактори, буквально підірвав соціальні мережі.

Я ж хочу лише представити українських афроамериканців як популярних співаків і проілюструвати це записами їхніх пісень. Ось троє темношкірих парубків у вишиванках та шароварах і красива дівчина у стилізованому українському вбранні.

Це герої відеокліпу на пісню Оксани Микицей та гурту «Чорні афини» – «Не ходи за мною хлопче». Його відзняли в мальовничих Карпатах у місті Яремче.

А ось Фелікс Озор із Нігерії співає українську пісню «Мамо моя, не плач», присвячену загиблим бійцям на Донбасі. Сім років тому він приїхав учитися в Україну, закінчив Івано-Франківський національний медичний університет і став хірургом. Спів – це хобі Фелікса, який співає з друзями в гурті «Blackberry». Текст пісні Фелікс Озор написав самостійно. Раніше співак уже випробовував себе в жанрі української патріотичної пісні. Так, у 2013 році він написав і проспівав альтернативний гімн України.

Пісня «Мамо моя, не плач» вийшла щирою і задушевною – співак вклав у неї всю душу і тонке розуміння того, що нині діється в душах українських бійців і їхніх матерів. У Фелікса не сильний, але дуже приємний камерний голос. А характерний для африканця акцент лише додає пісні неповторного колориту.

У мережі вже представлено кілька пісень у виконанні Леонардо Ободеяке – тернополянина, який чудово заявив про себе на шоу «Голос країни». Його успіху особливо був радий член журі – лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук, який давно стежив за творчим зростанням цього гітариста і співака. Після виступу Леонардо з погордою заявив «Я – з файного міста Тернополя». А найвищою й омріяною нагородою для Леонардо стало запрошення від Вакарчука стати солістом його творчого колективу. Тепер гурт поповнив чорношкірий африканець.

Після успіху пісні «Така як ти» гурту «Океан Ельзи», придбавши нову гітару, Леонардо записав відео – кавер на пісню «Незалежність». А ще він має всі шанси на перемогу в фіналі «Голосу країни».

За словами президента громадської організації «Африканська рада в Україні» Мохаммеда Сісея, нині в нашій країні проживає близько 30 тисяч африканців. Тут представлені вихідці майже з усіх країн африканського континенту, але більшість із них із Нігерії. Чимало африканців обирають для навчання саме українські заклади, а потім залишається жити в Україні. Любов до своєї другої батьківщини вони виявляють, зокрема, в повазі до традицій і звичаїв нашого народу, до його мелодійних пісень.

А це, як не дивно, дуже дратує наших північних сусідів. Мережами шириться чергова вигадка російської пропаганди: на цей раз росіян намагаються переконати, що Донбасом їздять п'яні чорношкірі найманці, які танцюють на БТРах і погрожують зброєю мирним мешканцям. Про це йдеться в новому сюжеті відомого своєю агресивною пропагандистською позицією російського телеканалу «Lifenews». Най сходять жовчю.

Сергій ГОРИЦВІТ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини