MENU

У Київраді розберуться, чи загрожує киянам ядерне сховище

5390 0

У Київраді буде створена робоча групи, яка вивчить безпеку будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП) поблизу Києва.

Таке рішення було прийнято на засіданні постійної комісії в Київраді з питань екологічної політики за підсумками депутатських слухань, що відбулися 26 травня.

До складу робочої групи окрім депутатів увійдуть екологи та представники громадських організацій. Вони повинні організувати проведення незалежної екологічної експертизи, широку інформаційно-роз'яснювальну кампанію серед населення і забезпечити відкритий доступ до інформації про будівництво.

За словами лідера Асоціації Зелених України Ярослава Задесенця, що виступав з доповіддю на депутатських слуханнях у Київраді, суспільство заслуговує того, щоб отримувати об'єктивну, вичерпну інформацію про можливі ризики такого небезпечного сусідства і мати можливість впливати на ситуацію. «Ми чітко усвідомлюємо, що енергетична безпека та економічна політика держави надзвичайно важливі сьогодні. Але життя та здоров'я українців не вартують жодних економічних вигод для країни. Кияни мають повне право на проведення повномасштабної незалежної екологічної експертизи будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива поблизу столиці та стратегічної водної артерії - річки Дніпро. Люди мають бути забезпечені доступом до інформації щодо можливих наслідків, які несе ядерний об'єкт», - каже співголова «АЗУ» Ярослав Задесенець.

В Асоціації Зелених також переконані, що подальше замовчування процесів будівництва ЦСВЯП може негативно обернутися проти самого об'єкта. «Адже, згідно з даними соціологічних опитувань лише 20% населення, що проживає в 100 кілометровій зоні від будівництва, про нього знають, а більше 89% респондентів упевнені, що перед реалізацією такого проекту як будівництво ЦСВЯП на території Київської області, генпідрядники зобов'язані запитувати думку в суспільства та місцевої влади», - додає лідер Асоціації Зелених.

Нагадаємо, що ухвалення рішення про будівництво ЦСВЯП стало можливим завдяки спеціальному закону, прийнятому Верховною Радою України в лютому 2012 року. А також завдяки постанові Кабінету міністрів про виділення двох земельних ділянок загальною площею 45,2 га в зоні відчуження Чорнобильської атомної електростанції.

У серпні 2014 було офіційно оголошено про початок будівництва ЦСВЯП. Завершення пускового комплексу сховища і введення його в експлуатацію заплановано на кінець 2017 року.

novosti-o


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини