MENU

Трегедія Іл-76 рік тому сталася через злив інформації

4062 0

Про збиття Іл-76 у Луганську рік тому.

Так сталося що на ротації, в учебці я перетнувся з хлопцем із 25-ї, який в той час був не в Луганську, і не в Ілі, а на базі, з якої Іл вилітав, і все, що було до моменту відльоту, сталося на його очах. І от що він розповів.

1. Знаєте чому Іли (а їх було три, насправді) взагалі вилетіли? А тому що ніхто взагалі не вірив у наявність у терористів ПЗРК «Игла». Шановні, і льотчики, і десантники – це такі люди які ду-у-у-уже поважно ставляться до власної безпеки. Якби вони бодай припускали можливість наявності в терористів ПЗРК (а таке було б, якби справді «командування попереджали про небезпеку»), польот саботували б усі – від командира бригади до бортінженера, а всі десантники в повному складі відмовилися б заходити на літак, навіть якби Назаров прискакав заганяти їх особисто. І прецеденти, до речі, були.

2. Чутки про наявність у терористів зенітних засобів були, але тоді з них всі сміялися, мовляв, а чому лише ПЗРК? Чому не МІГи? Чому не космічні кораблі? ПЗРК – дуже дороге обладнання, віддати його просто так гоблінам – до аварії в 25-й ніхто близько в таке не вірив. Ви повірите людині, яка каже що десь на халяву роздають мерседеси? На той момент це були чутки одного класу.

3. Знаєте чому загинуло лише 49 людей, а не втричі більше (Іл-76 бере на борт до 167 бійців зі зброєю)? А тому що збитий Іл був забитий технікою. 40 бійців – це все, що він взяв понад. А от перший і третій літаки везли якраз людей. Так от перший – приземлився нормально. Другий (із технікою) був збитий, а третій, побачивши ситуацію, зразу ж оцінив обстановку, набрав висоту і став для ПЗРК недосяжний.

4. У розвідників споконвіку існує таке правило – аби мати закриту інфу з міністерства, не треба вербувати міністра, треба звабити його секретарку або працівницю аппарату: вона інфи має не менше за міністра. Аби терористи дізналися про виліт літака не потрібно вербувати генерала. Та генерал зрештою і не знає коли саме вилітає літак – він дізнається це постфактум. Таку точну інфу має або працівник аеропорту, або диспеччер, або – військовослужбовець, що перебуває на базі. Хто з них скинув інфу через соцмережу одразу по вильоту Ілів – запитання відкрите. Але скільки ватників існує серед наших громадян і скільки з них зливають інфу терористам – це секрет Полішинеля.

Зливи такого типу відбюувалися навіть у Другу світову війну в умовах гітлерівської Німеччини і сталінського СССР. Про нас – демократичних, марно й казати.

Дмитро ВОВНЯНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини