Чим загрожує мораторій на виплату боргів України кредиторам?
Введення мораторію на виплату боргів України на рівні внутрішнього законодавства не означає та не передбачає за собою правових наслідків на зовнішній арені. У цьому переконаний заступник керівника «Публічного аудиту» Андрій Вігірінський.
«За словами Міністра фінансів, Україна не може чекати до вересня досягнення домовленостей з кредиторами щодо реструктуризації 15,3 млрд доларів, не застосувавши мораторію на виплату боргів. Втім, потрібно розуміти, що на рівні міжнародному таке рішення не матиме жодної юридичної сили», – розповідає аудитор.
Спеціаліст додає, що здавалося б можна не турбуватися, адже наступні великі виплати за облігаціями чекають на Україну у вересні. Проте вже цього тижня наша країна має погасити купони за двома випусками. «Погашати їх – означає йти на поступки кредиторам та збільшувати боргове навантаження на бюджет із обслуговування зовнішнього боргу. Тому, ймовірно, Уряд прийме рішення про припинення задоволення вимог кредиторів із сплати купонного доходу, і не сплатить їх - як наслідок для всього світу, це означатиме технічний дефолт», – вказує Андрій Вігірінський.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки