MENU

Виступ Президента Європарламенту в українському парламенті. ВІДЕО

3427 4

В українському парламенті сьогодні, 3 липня, виступив Президент Європейського парламенту Мартін Шульц. 

Зокрема, він зазначив, що Європейський союз буде продовжувати санкції у відношенні Росії до того дня, поки "буква і дух" Мінських домовленностей не будуть виконані і міжнародні зобов'язання не будуть дотримані.  

"Ми закликаємо усі сторони дотримуватися свого слова і виконувати те, що вони погодилися зробити: підтримувати припинення вогню; вивести усі російські війська і озброєння. Є незаконні озброєнні групи і найманці, яких підтримує Росія. Забезпечити повний контроль кордону українськими властями і обмін бранцями. Забезпечити реформи з децентралізації, а також вільні і чесні регіональні вибори під наглядом ОБСЄ", – сказав європейський політик з трибуни Верховної ради.

Нагадаємо, що 22 червня Європейський союз продовжив економічних санкцій проти Росії без обговорення.

Цим рішенням, яке було прийнято у Люксембургу в рамках засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ, термін дії економічних обмежень подовжено до 31 січня 2016 року.

Ті санкції, головним чином, стосуються доступу до європейського фінансового ринку для окремих російських банків та компаній, торгівлі зброєю та товарами подвійного призначення, а також експорту певних технологій, пов'язаних з енергетичним сектором.

Частина виступу Мартіна Шульца:

Для мене велика честь і приємність бути сьогодні з вами тут в цей особливий день, день підписання Угоди про співпрацю між Європейським парламентом і Верховною Радою України. Ця угода, пані та панове, ще більше зблизить наші два парламента і наші народи. Для нас, як європейців, мир і єдність на нашому континенті є ідеалами, які ми всі плекаємо, є нашими спільними цінностями. Демократія, верховенство права, права людини і людська гідність рухають вперед європейський проект.

Під час Революції на Майдані ви повстали і вимагали вільних виборів. Ви вийшли на вулиці, щоб жити у суспільстві, яке є демократичним і плюралістичним. Ви обрали європейський шлях, підписавши і ратифікувавши Угоду про Асоціацію з Європейським союзом. І ми вітали ваш європейський вибір. Це був хоробрий вибір.

Але, коли я згадую останні півтора роки, я обурений всіма тими стражданнями, які випали на долю українського народу. Ніколи я не міг уявити, що після 70 років після закінчення Другої світової війни, 25 років після падіння Залізної Завіси, що народу в Європі буде відмовлено у справі, вирішувати свою власну долю. Ніколи не думав, що кордони в Європі можуть бути змінені силою. Що архітектура мира, яку ми разом розбудовували після "холодної війни", може зазнати нападу. І що сила візьме гору над верховенством права. Але це відбулося.

Те, що відбулося в Україні турбує і непокоїть всіх європейців, не лише вас. Ми не можемо просто так стояти і дивитися, як основоположні принципи світового співтовариства порушуються. Ми узгодили правила, які мають наслідувати держави, маючи справу одна з одною. І ці правила стосуються усіх. Ми не можемо погодитися, що більші країни силою змушують менші країни робити так, як вони хочуть. Ми не можемо погодитися з тим, що правила міжнародного права стосуються одних, а не всіх.

Після початку конфлікту і після незаконної анексії Криму Європейський союз працює над пошуками мирного розв'язання. Я сам повною мірою підтримую посередницькі зусиння канцлера Ангели Меркель, президента Франсуа Олланда, але нам потрібно дивитися в обличчя фактам. Немає військового розв'язання конфлікту. Всі сторони дуже добре знають про те, що необхідно обмежувати себе, стримувати і утримуватися від розпалювання війни і підбурювання націоналістичної риторики. Історія навчає нас, що надто часто підбурювання настроїв легко може вийти з-під контролю. Дозвольте мені нагадати вам великого американця Мартіна Лютера Кінга: "Старий закон "око за око" залишає всіх сліпими"...


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини