MENU

Не Путін проблема, а Росія і росіяни

6187 10

Пишу цю статтю для тих наших українців які вважають, що не росіяни переслідують Україну, а Путін. Для тих також, які з мною ходили на демонстрації впродовж останніх півтора року, зокрема, новоприбулих, "разом" чи "окремо", які мене коригували, коли я вигукував, щоби росіяни залишили Україну, чи Крим, чи Донбас, які мене критикували, коли я не дозволяв виступати російською мовою, і тим вже тут родженим проводом громадським, який думає, що з росіянами не тільки можна, але треба співпрацювати. Я не належу до тих які вважають, що погані росіяни - це москалі, а всі інші - це добрі наші сусіди, просто росіяни.

У держдепартаменті США довший час ( під час "холодної війни" та, мабуть,і сьогодні) слугували політики і бюрократи, котрі вважали, що ворогом був СССР, що російський народ був теж поневоленим в СССР. Коли розпався СССР, американські державні бюрократи і політики почали думати, що проблема минула, що з росіянами можна співпрацювати, що президент Росії Єльцин великий демократ, що з його особисто обраним наслідником Путіним можна співпрацювати, що потрібно встановити нову політику щодо Російської Федерації, значно відмінну під політики щодо СССР. До найвизначніших політиків, котрі так думали або ще далі думають, належать такі проміненти, як два президенти Буш, Обама, держсекретар Клинтон та інші. Цікаво, що кандидат на президента третій Буш "Джеб" вже так не думає. Не знаємо, що тепер думає з цього приводу кандидат у президенти Гіларі Клинтон, але знаємо, що вона недавно порівняла Путіна до Гітлера.

Приїхав до США один з речників єврейсько-української громади, бувший політв΄язень Йосиф Зіселс та, на відміну від наших новоприбулих, сказав, що не Путін виховав Росію, а Росія виховала Путіна. Тобто не Путін проблема. Проблема це Росія і росіяни. Я сказав тоді, от мудрий єврей, але чого ми українці такі наївні?!

Найбільш авторитетний центр соціологічного опитування в Росії називається Левада( за прізвищем її засновника-- відомого першого професора соціології Юрія Левади). Чому він авторитетний? Бо, здається, незалежний, тобто неурядовий; та йому грозила ліквідація Путіним в 2013 році. Чому його Путін не зліквідував, не знаю, але він діє досі. За останніми підрахунками опитування 1600 осіб ,18 років або більше, по цілій Росії (45 регіонів) з 130 пунктів 89% населення РФ підтримує Володимира Путіна і його політику. Це, на відміну від інших політиків, в Росії, які не є конкурентами Путіна, як його права рука Дмитро Медведев, який посідає тільки 66% підтримки населення. Правда, тут можна поставити запитання: «А що було б, якби Левада провела опитування, і популярність Путіна була значно нижчою?" Мабуть, не було б Левади.

Одначе треба мати на увазі, що Президент Обама має підтримку близько 45%. Я маю на увазі в США, а не в Росії. Чи опитування "Левадою" є достовірне? Пряма відповідь є, що ми не знаємо. Знають кілька осіб у "Леваді" та знає Кремль. Знаємо ми одначе, що ця цифра збільшилася по відношенню до Путіні більше як на 25% за останніх півтора року, відколи Росія і Путін вторглися в Україну.

Чи це означає, що росіяни засадничо є імперіалістами? Можна по-різному це інтерпретувати: мовляв, вони просто жадібні давньої слави, але фактично відповідь є: "Так - росіяни є імперіалістами".

Знаємо також, що коли ця цифра - 89 відсотків - навіть натягнена, то Путін більш популярний в Росії, ніж Президент Обама в США. На це вказують західні соціологічні центри, котрі не мають безпосереднього доступу до російського населення, але можуть виробити хоча б примітивну оцінку. А це при далеко гіршій економіці, ніж у США, при ізоляції майже від цілого світу та при тому, що гинуть російські хлопці на чужій території. Звичайно, це правда, що при демократії можна і не погоджуватися, кожний має свою оцінку, свого протеже чи політика і тому популярність демократичного політика значно нижча, ніж авторитарного. Все ж таки на початку 1990-их років Президент Буш-старший після перемоги в Іраку мав популярність на 75%. Американці були захоплені мілітарною перемогою. Правда, це захоплення тривало недовго, бо Президент Буш програв вибори роком пізніше. Немає сумніву, що популярність Путіна у Росії сьогодні - це наслідок перемог на полі бою в Україні, анексія Криму, оформлення т.зв. ДНР і ЛНР.

Чи є добрі, чесні росіяни? Є, але їх дуже мало (здається 10% в Росії), і навіть ті здебільшого мовчазні.

Лозинський Аскольд С.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини