MENU

Як відпочити на Мальті дешевше за all inclusive в Туреччині. Власний досвід

4646 1

Аll inclusive в Туреччині чи Єгипті не йде ні в яке порівняння з поїздкою на цей острів.

Більшість українських туристів вважають відпочинок у Європі наддорогим, тому обирають або вітчизняні курорти, або all inclusive в Туреччині чи Єгипті.

Проте насправді європейські пляжі не настільки страшні для гаманців українців - навіть після знецінення гривні. На теренах Євросоюзу можна відпочити за досить скромні гроші і при цьому отримати навіть не море, а океан позитивних вражень від поїздки.

Мальта. Переліт і проживання

Цього року я вперше вирішив проекспериментувати і не йти до туристичного агентства. Відкрив сайт відомого європейського лоукостера і почав "гратися" з маршрутами. На жаль, в Україні цього лоукостера ще немає. Найближчим до нас аеропортом, звідки він літає, виявився краківський - у Польщі. Звідти є купа лоукост-рейсів по всій Європі, тому вибір був великим.

Краків - Кальярі, Краків - Пальма-де-Мальорка, Краків - Барселона, Краків - Кос: вибір морських курортів був просто неймовірним, а від того й важким.

Довелось відкривати Google Maps і згадувати шкільну географію. Після півгодинного пошуку вибір спинився на крихітному острові з неймовірною історією між Сицилією і Африкою. Це була Мальта.

Визнаю, що на той момент знав про Мальту небагато. На думку приходив Мальтійський орден, унікальна мова і минуле під Британською короною. Саме невелика кількість знань про острів і стала головною причиною летіти саме туди.

Я поклав перед собою банківську картку і почав купувати квитки на літак онлайн. Процедура купівлі забрала не більше 10 хвилин. Довелось шукати найоптимальнішу ціну на квитки. Перебирались дати, аеропорти, відправлення - саме від цього і залежить вартість квитків. У результаті купив квитки з Кракова на Мальту на двох туди-назад на цілих 10 днів. Обійшлося в 3700 грн. Зазначу, що переліт на Мальту з Києва з кількома пересадками обійдеться в 14 тисяч гривень. Тобто економія - 10 тисяч.

Зазначу одразу, що квитки замовляв у січні на початок травня, коли на острові тільки стартує сезон. Думав, що про купання і фрукти не варто і мріяти, але вийшло все по-іншому: я згорів, накупався, наївся екзотичних фруктів і об'їздив майже весь острів. Але про це пізніше.

Отже, коли квитки були на електронній пошті, черга дійшла до бронювання готелю. Можна придбати номер від 18 євро до... Загалом, вибір дуже великий. Ми зупинились на трьохзірковому готелі за п'ять хвилин від моря в місті Сент- Джуліанс. Ціна - 22,8 євро за ніч у двомісному номері без сніданку. Загалом - 228 євро.

Ближче до дати поїздки постала проблема, як дістатися до Кракова. Їхали зі Львова. Вартість автобуса - 650 гривень з одного. Поїздом би вийшло ще дорожче. Літаків до Кракова немає. Тому зайшли на сайт пошуку попутників. Вдалося знайти водія на потрібну дату і час. У підсумку поїздка на комфортабельній машині зі Львова до Кракова стала нам у 380 грн на двох, тобто по 190 грн з людини.

Ціни, що приємно шокують

Найбільше лякали ціни на острові. В голові була думка, що острів, який до того ж є частиною ЄС, буде дорогим, і доведеться економити на всьому, навіть на їжі. В гаманці було 210 євро і кредитна картка.

Проте ціни на Мальті шокували - приємно. Все доступно і смачно. Обід в ресторані на набережній - 10 євро з людини. За ці гроші вам принесуть величезну піцу (від 6 євро), порцію лазаньї, спагеті з сиром пармезан або салат із тунцем, де риби може бути більше, ніж овочів. У супермаркетах також доступні ціни, які не набагато відрізняються від українських.

Загалом щодня на їжу вдвох ми витрачали від 25 до 30 євро. Коли ж ресторани набридають, можна піти в місцевий бар і купити там за 30 центів пастіцці (мальтійський пиріжок зі листкового тіста з різними начинками). Вони дуже поживні, такого сніданку, який до речі, обійдеться в 2 євро за порцію, вистачає на цілий день.

Ще одна стаття витрат - проїзд. Ми купили проїзний, який діє на всьому острові, за 6,5 євро. Автобусне сполучення відмінне, але деякі маршрути дуже довгі і забирають багато часу.

Алкоголь на Мальті також недорогий. Місцеві вина можна купити від 3 євро (італійські від 4,5 євро), мальтійське пиво від 0,7 євро, а якісне німецьке - від 0,8 євро.

Фрукти тоді вже теж були. Кілограм полуниці коштував від 2,5 до 3,5 євро. (у Києві тоді була аналогічна ціна), кактуси (так, саме кактуси!) від трьох євро, бо вони були першими в новому сезоні. Дуже смачні апельсини, яких в Україні ніколи не купити, брали по 1,5 євро.

Що можна побачити на Мальті

Але це не єдині причини того, що навіть 10 днів перебування на Мальті замало. Якщо в Єгипті або Туреччині турист зазвичай не виходить за межі свого готелю, то на Мальті всидіти на одному місці просто нереально. Так і тягне організовувати собі нові і нові маршрути, вивчати пам'ятки, спілкуватися з місцевими і іншими туристами. Відпочивальника буквально на кожному кроці оточують чудові краєвиди, а де починаються містечка, одразу важко зрозуміти.

Сент-Джуліанс, де ми облаштували собі "базу", відоме чистим пляжем і прозорим морем, своєю гарною набережною, на якій туляться один до одного ресторани і кафе, а також районом Пачевіль, куди з усього острова поспішають охочі до тусовок, алкоголю і гучної музики.

Якщо ж ви не хочете прокидатися вночі від криків молоді і слухати Drum and Bass, то краще обрати інше містечко. Наприклад, Сліма. Тут на спокійних вуличках можна блукати годинами, слухати дивовижну мальтійську мову, пити каву в автентичних кафешках або спостерігати, як турботливі господарі поспішають помити і підстригти своїх домашніх улюбленців. Зранку і ввечері набережна Сліми перетворюється на бігову доріжку. Складається враження, що багато туристів приїжджають на Мальту спеціально для пробіжок.

Раджу приділити увагу столиці Мальти Валетті. На огляд міста потрібен цілий день, не зважаючи на те, що все дуже мініатюрне. Проте у Валетті є на що подивитися: сади, старовинні храми, які належать різним католицьким орденам, музеї, палаци.

Вид на гавань з Валетти

Автобуси привозять туристів просто до в'їзду в місто. Подорож розпочинається з центральних воріт. На центральній вулиці Республіки можна знайти багато магазинів, кафе зі смачним італійським морозивом. Там само розташований Національний музей археології, церква святого Франциска, після чого перед туристом постає палац XVI століття, в якому раніше жив Великий Магістр. Зараз це приміщення використовує президент і парламент. Деякими залами проводять екскурсії.

Особливу увагу зверніть на сади, які тут поділяються на Нижні і Верхні. Це неймовірне місце, яке притягує безліч туристів, адже звідси відривається захоплюючий вид на гавань, якою туди-сюди сновигають маленькі човники з відпочивальниками і величезні кораблі під прапорами різних держав. Верхні сади Баракка є справжньою гордістю Валетти. Тут є фонтани, середземноморська рослинність, античні будівлі. Особливість - щодня о 12:00 тут стріляють з гармат, на що приходять подивитися багато відпочивальників.

Особливістю Мальти є майже повна відсутність туристів із України і колишніх республік СРСР. Мальту облюбували поляки, іспанці, британці, німці і італійці. Проте час від часу можна побачити українську національну символіку: або тризуб на футболці, або прапор на балконі, або стрічку в машині.

Якщо ви таки вирішите поїхати на Мальту, не полінуйтесь відвідати першу її столицю Мдіну - там є вражаючий музей під відкритим небом. Серед моря туристів, які, на щастя, не заважають один одному, місцевих мешканців не видно. Яких до речі, всього близько трьох сотень. Вони виходять на вулиці або повертаються з роботи лише після того, як останній турист змушений залишити Мдіну, адже місто закривають на ніч.

Центральні ворота Мдіни

У Мдіні кожна будівля - історична пам'ятка. У затишних маленьких дворах ви знайдете кав'ярні, крамнички з мальтійськими сувенірами, золотом або склом. Підніміться на оглядовий майданчик, і перед вами відкриється весь острів. Ви побачите і Валетту, і Сліму, і Біргу, і Бормлу. Не забудьте проїхатися на кареті стародавніми вуличками Мдіни, спогади про яку залишаться у вашій пам'яті назавжди.

Якщо ж ви поїхали до Мдіни, то обов'язково сядьте на автобус, який довезе вас до скелі Дінглі. Це місце вас точно вразить. Посидіть на лавці і насолодіться Середземним морем. Не забудьте купити фрукти у старого мальтійця, який привозить їх щодня на одне й те саме місце на старій вантажівці, якої не зустрінете більше ніде.

Насолодившись фруктами, морем, дивовижними краєвидами і архітектурою, ми відправились назад до Кракова. Звідти до Львова добирались також попуткою. Але вже по 300 грн з кожного, бо домовлялись у день виїзду.

Підсумки мальтійських канікул

Загалом проїзд і проживання обійшлись на двох в 430 євро, а харчування і набита італійськими макаронами, соусом, оливковою олією, апельсиновим джемом валіза - в 300 євро. Таким чином, витрати за 10 днів відпочинку на Мальті у травні на двох став приблизно в 750 євро.

При цьому тиждень відпочинку за путівкою від турагентства на турецьких курортах витягне з гаманця від 18 тисяч гривень, а в Єгипті - від 21 тисячі гривень.

Мальта варта того, щоб приїздити туди не один раз. Багата культура, привітні люди, смачна кухня, демократичні ціни, хороші умови, привітне море і купа вражень - те, за чим хочеться приїжджати на Мальту знову і знову.

Виявилось, що порівнювати all inclusive в Єгипті або Туреччині з відпочинком на Мальті просто злочин. Це відпочинок, який надихає, відпочинок, після його хочеться жити, творити і просто літати. Без підручних засобів.

Дмитро СТЕФУРАК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини