MENU

Голову Запорізької облради Межейка засудили за розгін місцевого Євромайдану

3313 1

Сьогодні, 13 липня, суд оголосив вирок Вікторові Межейку, обвинуваченому у справі кривавого розгону запорізького Майдану 26 січня 2014 року.

Як одного з організаторів розгону мирного протесту, голову Запорізької обласної ради засудили на п'ять років із відтермінуванням виконання покарання на три роки. Також його позбавлено права обіймати посади в органах місцевого самоврядування протягом трьох років. Тобто за фактом Межейко отримує три роки умовного терміну.

Загалом позитивним є доведення самої провини одного з організаторів побиття запоріжців. Бо це перший подібний вирок! Також, важливим є те, що Межейко не зможе обіймати посаду голови Запорізької облради – не зможе бути при владі. І тепер він не зможе впливати на депутатський корпус, що особливо важливо напередодні наступних місцевих виборів.

Але разом із тим – вирок суду є занадто м'який. Запорізька прокуратура, яка виступала стороною обвинувачення у суді, – вимагала для Межейка 7 років в'язниці.

У цьому питанні я дякую обласному прокуророві Олександру Шацькому, який докладав зусиль, щоб організатори розгону Майдану Межейко та Пеклушенко отримали реальний термін ув'язнення. За те, що обласний прокурор цілеспрямовано відстоював правильну позицію – домогтися покарання винних.

Дякую і тим нашим активістам та журналістам, які постійно «підігрівали інтерес» до цієї судової справи – не дали їй «загубитися» в кабінетах, а передавали факти, давали свідчення в суді, їздили на засідання в Кіровоград... Тільки так ми спромоглися спільно довести справу до логічного завершення.

Але.... Невже це Межейко організовував бандитів? Невже він бігав з арматурним прутом на площі і бив невинних людей, а потім пакував їх в автозаки?

Тому я в черговий раз звертаю увагу правоохоронних органів та прокуратури на те, що досі не покараний жодний кримінальний авторитет, який організовував «тітушок» для кривавої роботи , не покараний жодний «тітушка», який калічив запоріжців і не покараний жодний правоохоронець, який або спокійно споглядав за діями бандитів, або допомагав і пакував уже побитих людей в автозаки.

І це при тому, що відповідні докази та фото і відеосвідчення, на яких фігурують кримінальні авторитети й організатори бандитів-«тітушок» – «Хома», «Лопата» і «Зуй», передані до правоохоронних органів більше року тому.

Я вкотре надсилаю депутатський запит до Міністра внутрішніх справ та генпрокурора із відповідними запитаннями, бо покаранні мають бути всі винні.

Ігор АРТЮШЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини