The Press Emblem Campaign: по загиблих журналістах Україна на сьомому місці
Організація The Press Emblem Campaign (PEC) зареєструвала збільшення числа убитих журналістів у світі на 7%. За даними PEC, з січня по червень в 24 країнах був убитий 71 журналіст. При цьому, Україна в списку займає 7 місце за кількістю загиблих співробітників ЗМІ, повідомляє Центр журналістських розслідувань.
У доповіді організації зазначено, що збільшення кількості загиблих пов'язано з жорсткістю боїв на Близькому Сході.
"Принаймні, 24 журналісти були вбиті в терористичних актах (в основному, у Франції, Лівії та Іраку) і близько 17 при висвітленні боїв (у Ємені, Лівії, Іраку, Сирії, Південному Судані та Україні). Близько 30 журналістів було вбито внаслідок кримінальних злочинів за межами військових зон (особливо в Латинській Америці, на Філіппінах і в Індії)", - йдеться в доповіді PEC.
За даними організації, найбільш небезпечними регіонами для роботи ЗМІ є Близький Схід і Північна Афріка - там загинули 23 журналіста. Найнебезпечнішими у цьому регіоні є Лівія (8 загиблих), Ємен (6), Ірак (6), Сирія (2) і сектор Газа (1). У порівнянні з минулим роком цьогоріч у ЗМІ з'являються новини про події у Лівії та Ємені, в той час як все менше журналістів ризикують висвітлювати події в Сирії, яка стала закритою для них зоною, наголошується в доповіді.
Латинська Америка слід за Близьким Сходом (17 загиблих журналістів у семи країнах). Три країни Центральної Америки найбільш постраждали від насильства щодо ЗМІ: Мехіко (4), Гондурас (3) і Гватемала (3). Убито 3 журналіста в Бразилії, два - в Колумбії і один - в Парагваї. Ще один журналіст був убитий в Домініканській Республіці.
Європа займає третє місце за кількістю загиблих журналістів (13 життів).
"Ніколи раніше Європа не втрачала так багато журналістів після війни в колишній Югославії в 90-х. 8 журналістів вбито під час нападу на Charlie Hebdo в Парижі. Крім того, і ще 4 випадки в Україні є причиною погіршення статистики. Також один журналіст убитий у Польщі", - йдеться в доповіді.
Африка знаходиться на четвертому місці (9 убитих журналістів), головним чином, через війну в Південному Судані (6 журналістів). Один убитий в Сомалі, один в Кенії і один в Демократичній Республіці Конго.
В Азії - дев'ять убитих у зв'язку з триваючим насильством на Філіппінах (3), Індії (2), Пакистані (2), Афганістані (1) та Індонезії (1 злочин).
Статистика по країнам виглядає наступним чином: Франція - 8, Лівія - 8, Ірак - 6, Південний Судан - 6, Ємен - 6, Мексика - 4, Україна - 4, Бразилія - 3, Гондурас - 3, Гватемала - 3, Філіппіни - 3, Колумбія - 2, Індія - 2, Пакистан - 2, Сирія - 2, Афганістан - 1, Демократична Республіка Конго - 1, Домініканська Республіка - 1, сектор Газа - 1, Індонезія - 1, Кенія - 1, Парагвай - 1, Польща - 1, Сомалі - 1.
Повний список жертв можна подивитися на сайті www.pressemblem.ch.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки