До проблеми кримських абітурієнтів: чому скасування обов'язковості атестату для вступу – погана ідея
Скасуйте вимогу атестатів при вступі, нехай буде лише ЗНО. Ось таку ідею пропонують московський оглядач «Крим.Реаліїї» Павло Казарін, його підтримує політтехнолог Тарас Березовець.
Отримати український атестат дітям зі Криму важко через процедуру екстернату, бо все одно треба перетинати кордон на підсумкову атестацію, тому не вимагаймо атестату. Й не лише у цих дітей, а в усіх взагалі.
Пафос фраз про те, що Міносвіти відвернулося від кримських дітей тощо я пропущу, детально на це вже відповіла Інна Совсун.
Тут я просто спробую передбачити кілька наслідків скасування вимоги атестатів.
1) Частина батьків та дітей втратять будь-яку мотивації та причини відвідувати школу понад середню та навіть початкову – це переважно стосується сільської місцевості.
2) Ще більша частина батьків та дітей обиратимуть собі лише кілька предметів для навчання – ті, які вони складатимуть на ЗНО.
3) Оскільки результати ЗНО – це рейтингова шкала, тобто відносна, а не абсолютна, то із падінням загального рівня знань можливість вступати залишатиметься. До вишів потраплятиме дуже багато людей із найнижчими знаннями. Не сумнівайтеся, вони їх і закінчуватимуть.
4) Опосередкований, однак передбачуваний наслідок – державне фінансування вищої освіти таких вступників втрачатиме будь-які підстави. за таких умов думка про скорочення державних видатків на вищу освіти набиратиме обертів та рано чи пізно знайде своє втілення.
5) За деякий час охоплення середньою та вищою освітою почне знижуватися. Межі спаду важко зараз передбачити.
Ну от у таких умовах Україна буде пробувати піднімати свою економіку та будувати громадянське суспільство.
Я міг би написати тут, що атестат виконує багато інших функцій. Є така штука як прогностична валідність – умовно кажучи, чи висока оцінка свідчитиме, що людина буде вчитися добре далі. І, власне, дуже добре мати не один показник та його прогностичну валідність, а хоча б два.
Спеціально омину тему про кількість тих людей зі Криму, які хочуть вступати, та про українську політику в Криму всі ці роки, щоб не розпочинати дискусію про курку та яйце.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки