Бригинець розповів що бентежить бійців у АТО в законі про децентралізацію
Розмов про політику на фронті не уникнути... Одна з ключових тем - зміни до Конституції. У бійців є 3 страхи, які не точно співпадають з тим, про що говорять експерти в цивільних студіях.
1. Чи не ослабить децентралізація Україну?
- Я часто відповідаю так: уся влада, усі гроші передаються в громади, які складаються максимум з кількох сіл, міста з селами чи великого міста. В кожній з громад буде своє керівництво, яке відповідатиме за гроші, за життя в цій громаді. Райони і Регіони (області) - ті територіальні одиниці навколо яких будувались сепаративні концепції - різко ослаблюються, вони не можуть керувати громадами, а можуть лише обслуговувати їх інтереси. Більше того, вони в разі порушення Закону чи Конституції можуть руками президента через перфекта призупинити діяльність до рішення суду. І хоча суди у нас поки продажні, це однах серйозні кайдани на ногах сепаратизму.
2. Чи не вийде так, що 'особливий статус' змусить нас усіх годувати сепаратистів?
- Світ дасть гроші Україні на побудову Донбасу, а Україна його побудує, бо відбудовувати вже нічого. За свої гроші ми цього точно не робитимемо, бо не маємо таких грошей. Пенсії платити будемо, інші соціальні виплати - платитимемо. Усе інше - це домовлености громад з Урядом. Не угрупувань Л/ДНР, а громад. І що продуктивніше налаштована буде конкретна громада, то швидше вона знаходитиме спільну мову з Урядом. А ні - то ні. Таким чином, гроші йтимуть безпосередньо в громади. Стосунки між громадами і центральною владою визначається Конституцією та Законами. Для нині окупованих територій є ще один додатковий Закон про 'особливий порядок самоврядування', який може мінятися по мірі вирішення тієї чи іншої проблеми. Тож, відмінности у ставлені до окупованих і інших районів закладені не у Конституції, а у легкозмінному Законі, який дозволє законно тримати у фінансових лещатах неконструктивні громади, якщо би вони були, а з часом цей Закон буде скасовано.
3. Чи не стануть нинішні терористами в майбутньому українськими політиками.
- Для терористів амністія не передбачається, тож політиками їм не бути. А от політичне крило окупантів ('колабаранти') має шанс потрапити в керівництво громад. І якщо вони будуть лояльні і конструктивні, то їх громади отримуватимуть допомогу на побудову нормального життя, а якщо ні - то навряд чи. Крім того, я вважаю, що колаборанти (саме ті, хто співпрацював з окупантами) і терористи (разом з ув'язненням) мають бути позбавленні виборчого права на 10 років. І я готуватиму такі поправки до Законодавства.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки