MENU

За прикладом ворога. Росія мавпує США навіть у знищенні їжі

4652 2

У Росії посилаються на світовий досвід у знищенні їжі, а самі, схоже, просто скопіювали політику США під час Великої депресії.

Коли відбулося перше знищення санкційних продуктів в Росії у суспільстві не вщухає дискусія, наскільки гуманно спалювати їжу, коли в країні мільйони людей її потребують. Однак, російські можновладці називають цей процес абсолютно цивілізованим, посилаючись на приклади у багатьох розвинених країнах.

Дійсно, в листопаді 2012 року європейські фермери вилили 5 тисяч літрів молока під стіни Європарламенту через низькі закупівельні ціни на власну продукцію. Чи більш свіжий випадок, коли активісти фермерської профспілки Каталонії зібралися в місті Льейда навпроти будівлі місцевого уряду і вивалили на площу сотні кілограмів персиків. Тоді це була панічна відповідь місцевих аграріїв, які боялись втратити ринок збуту через санкції Росії. Ці невдоволення досить швидко вщухли, адже Європейська комісія пообіцяла виділити 165 мільйонів євро на підтримку виробників, які постраждали від ембарго.

В усіх цих випадках варто звернути увагу на те, що підприємці знищували власний товар, вироблений за власні ж кошти важкою працею, а не через чиєсь адміністративне рішення згори.

Так про які ж історичні аналогії говорять в уряді Росії? Можливо, йдеться про приклад затятого ворога США? Саме в США під час великої депресії у 1929-32 роках масово топили, чавили, заривали їжу. Саме про це колись так обурено писали радянські підручники історії.

Так, російський історик, філософ і релігієзнавець Андрій Зубов назвав знищення продуктів святотатством

"І як в нашій державі це трапилося, де ще є багато людей, які дивом вижили в голодоморах більшовицького часу - 1932-33, 1946-47 років. Ще є люди, які пам'ятають людоїдство і вимирання цілих сіл. І тут таке", - пише він.


Що ж відбувалось в часи великої депресії у США?

Велика депресія - світова економічна криза, що почалася в 1929 році і тривала до 1939 року. Вона найбільше торкнулася США, Канади, Великобританії, Німеччини і Франції, але відчувалася і в інших державах. Депресія супроводжувалась великим безробіттям та потужною банківською кризою.

Тоді через скорочення платоспроможності ціни на сільськогосподарську продукцію впали на 40-60%. В намаганні не дати цінам ще більше впасти уряд США вирішив знищувати частину продовольства: було вбито 6,5 млн. свиней, палили зерно, чавились фрукти, - все робилось для того, аби тільки продовольство не потрапило на ринок.

Це відбувалося на тлі тотального безробіття і голоду серед місцевих мешканців. Утилізація проходила всіма можливими засобами: харчі і викидались до океану, і спалювались, посіви ж просто переорювались. Все було зроблено таким чином, щоб люди не мали жодного шансу отримати продукти, що могло завадити стабілізації економіки.

"Апельсинові гори заливають гасом зі шланга, а ті, хто це робить, ненавидять самих себе за такий злочин, ненавидять людей, які приїжджають підбирати фрукти. Мільйони голодних потребують у фруктах, а золотисті гори поливають гасом...Паліть каву в пароплавних топках. Паліть кукурудзу замість дров - вона горить жарко. Скидайте картоплю в річки і ставте охорону уздовж берега, бо голодні все виловлять. Ріжте свиней і заривайте туші в землю, і нехай земля просочиться гниллю" - , так описує голод під час депресії письменник Джон Стейнбек у "Гронах гніву".

Жорстка політика США тоді мала на меті виведення багатомільйонної країни із важкої кризи, яка завдяки жорстким управлінським заходам таки минула.

Яку ж мету зараз переслідує уряд Росії?

Вже сьогодні російські ЗМІ написали, що Россільгоспнагляд затримує на російському кордоні лише 20% санкційних харчів від тієї кількості, що ввозять у країну контрабандисти. Тобто реальної користі, окрім вражаючого видовища, дійство по знищенню продуктів не носить. Але найдивовижніше в цій затії те, що росіяни ще і заплатять за це із власних кишень. В Росії вже написали інструкції, підготували техніку, з пропагандистською метою все це будуть знімати на відео і, ясна річ, витратять та "роздеребанять" не один мільйон рублів.

"Утилізація 1 кг м'яса коштує 30 руб. в Московській області, в Тулі - це 8 руб. за 1 кг. Все це оплачує федеральний бюджет, а саме Россільгоспнагляд" , - повідомив голова управління по Москві, Московській і Тульській областям Євген Антонов.

Водночас "Газета. Ru" підрахувала, що тільки на знищенні перших 200 тис т вже витратили 1,6 млн рублів. Схоже, на відміну від США, у Росії знищення продуктів не врятує економіку, а тільки спричинить нові витрати. Замисліться: витрати на знищення їжі.

КАТЕРИНА РЕЩУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини