MENU

Чому Яценюк 2008-го не засудив напад Росії на Грузію? Ретроспектива подій

4926 19

Днями мали місце чергові, вже сьомі роковини російсько-грузинської війни 2008-го. Нині, за реалій вже іншого воєнного конфлікту, який також розв'язав Кремль, існують цілком логічні підстави пов'язувати безкарність Росії за ту п'ятиденну збройну агресію проти Грузії із російсько-українською війною як її опосередкованим наслідком. У цьому контексті згадують і про роль України в тодішніх трагічних серпневих подіях.

На жаль, український парламент у 2008-му так і не зміг назвати речі своїми іменами: наголосити на тому, що йдеться саме про російсько-грузинську війну, агресором в якій є Російська Федерація. Наприклад, Проект постанови ВРУ «Про заяву Верховної Ради України щодо засудження акту агресії проти суверенної держави Грузія» обґрунтовував твердження про те, що «збройні сили РФ під приводом виконання «миротворчої місії» здійснили акт агресії проти незалежної держави Грузії». Інший проект – «Про заяву Верховної Ради України "Про військову агресію Росії проти Грузії"» зазначав, що Україна розглядає дії Росії як «військову агресію РФ проти Грузії», а також мав відповідні заклики як до державних органів нашої країни, так і до світової спільноти.

Обидва проекти згаданих постанов парламент провалив. Останнім часом довкола цього ганебного факту точаться спекуляції, що часом набувають відверто гротескних форм – до прикладу, звинувачень на адресу Юлії Тимошенко.

Так, Тимошенко й справді не голосувала за відповідні постанови. Однак тому, що й права віддати за них свій голос не мала – оскільки була той час прем'єр-міністеркою України. Тож у разі бажання дошукатися безпосередніх винуватців увагу слід звертати на тих нардепів із числа 450 парламентарів шостого скликання на чолі із головою тієї Верховної Ради Арсенієм Яценюком, які провалили голосування за згадані проекти її постанов. До речі, чи не найбільший подив викликає те, що свого голосу за них не віддав і сам спікер Яценюк, який таким чином потрапив до компанії регіоналів і комуністів, що, ясна річ, голосували проти.

Перше голосування

Друге голосування

Справді, через слабкість провладної коаліції український парламент у 2008 не зміг належно відреагувати на російсько-грузинську війну. Однак звинувачувати Україну у бездіяльності не випадає. Так, Міністерство закордонних справ висловило занепокоєння ескалацією конфлікту у Грузії, закликало Росію вивести свої війська із території Грузії і проявити стриманість, а його очільник у Кабміні Тимошенко Володимир Огризко прибув до Тбілісі, де приєднався до свого першого заступника Костянтина Єлисєєва, направленого президентом Ющенком, для ознайомлення із ситуацією та спроби налагодження переговорного процесу.

Зрештою, не випадково на той час прес-секретар посольства Грузії в Україні Бачо Корчилава наголосив, що в ті трагічні для його країни часу війни з російським агресором активну допомогу їй надали лише п'ятеро держав. І однією із них попри ганьбу Верховної Ради таки була Україна.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини