Єдиний вцілілий древньослов'янський храм у світі. ФОТО
Україна багата на унікальності, про які ми успішно не знаємо геть нічого, а для відпочинку обираємо місця з водоймами і ландшафтом для смаження шашликів. Однак...однак, можливо комусь буде цікаво знати, що він живе в країні, яка таїть у собі скарб пращурів.
У селі Буша, Ямпільського району Вінниччини знаходиться чи не єдиний у світі дохристиянський язичницький храм. Святилищу як мінімум більше тисячі років і відноситься воно до язичницької доби 4-16 століття.
Після прийняття християнства такі храми знищували, однак археологи, що віднайшли його - стверджують, що він вцілів завдяки своєму вигідному розташуванню між гирлами двох річок і тому, що, ймовірно, був присипаний землею нашими пращурами. Його у 1896 році відкрив професор Володимир Антонович.
Наскельний малюнок, створений на ньому - є одним з найстаріших у світі. Зображення не відповідає канонічним традиціям християнства.
Нічого схожого науковці до цього часу не бачили... На скелі висічена постать людини з піднятою до неба чашею, перед людиною зображений велетенський дуб без листя - священне дерево древніх слов'ян, символ продовження роду. Зверху на дубі сидить півень, символізуючи зорю життя, також наші предки вірили, що ця птаха супроводжує душі людей в Ірій (рай у прадавніх слов'ян). Праворуч півня у рамці зображений прямокутник у рамці.
А на підвищенні, спостерігаючи за цим - великий олень. До речі ця тварина позв'язувалася зі священними слов'янськими зимовими святами - Колядами і була покровителем родини. Також поруч висічений ромб - символ родючості.
А згодом, під час проведення Інститутом археології розвідувальних розкопок, український археолог Валентин Даниленко знайшов залишки ліпного давньослов'янського посуду 6-7 століть, творцем якого вчений вважав плем'я тиверців. Вдалося науковцям побачити та розшифрувати напис на скелі, шрифт якого археологи віднесли до "ранньої" кирилиці: "Азм есмь Миробог... жерець Олегов".
Окрім того, у стіні, що навпроти, був виявлений виступ приблизно 5 метрів завдовжки, який нагадує довгий стіл, а вгорі викарбувані написи імен Богів Перуна і Хорса. Отак-то...
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки