Гуси не винні або Чиє пиво п'ють українці?
Фейсбук стає усе дужчою рушійною силою, яка навіть деколи потужніша за пресу. Не секрет, що окремі блогери мають читачів уже більше, аніж деякі сайти і переважають навіть тиражі багатьох газет.
Врешті решт я й сам пересвідчився в цьому. Досить висловитися з тієї чи іншої нагоди, як небавом телефонують з різних редакцій і просять коментаря.
Якось, завітавши до одного львівського ресторану, я запитав, яке вони пиво мають. Офіціант відповів: "Маємо чеський "Жатецкі гусь"". Я розсміявся і пояснив йому, що "ЖГ" таке чеське, як я балерина. Бо не існує в Чехії такого пива, як і не існує слова "гусь". Він з недовірою поглянув на мене, але сперечатися не став.
Ось про це я й написав на ФБ, додавши, що насправді це пиво російське, а оскільки ми бойкотуємо російські товари, то нема чого його пити. Тим більше, що воно й близько не нагадує за смаком чеське пиво.
Після того до мене перетелефонували з газети "Експрес", дещо уточнили і опублікували все, що я думаю про "ЖГ". Реакція не забарилася. І саме від виробників цього пива.
"Доводимо до Вашого відома, що пиво ТМ "Жатецький Гусь" з липня 2011 року виготовляється в Україні на трьох виробничих площадках (Київ, Запоріжжя, Львів) компанії ПАТ "Карлсберг Україна".
У рекламних матеріалах бренда та на етикетці продукції не йдеться про те, що це чеське пиво. Зазначається інформація, що у виробництві пива "Жатецький Гусь" використовується жатецький хміль, що відповідає дійсності".
Дивно таке читати, коли на пляшці пишеться по-перше чеською мовою "Zatecki hus", а по-друге "Tradicní svetle pivo". Тобто "Традиційне світле пиво". Відразу хочеться запитати: про чию тут традицію йдеться? Якщо про українську, то чому напис чеською? А якщо про чеську, то чому від цього відхрещуватися?
Нижче на етикетці зображена панорама Калінінграда. Який вона має стосунок до містечка Жатець? І якщо це українське пиво, то що робить в його назві і в рекламі слово "гусь", яке не є ані чеським, ані українським?
І який сенс у вік інтернету заперечувати очевидне? Кожен може довідатися, що бренд "ЖГ" - російський: "арбитражный суд Москвы подтвердил решение Роспатента, которым крупнейшему в РФ производителю пива ОАО "Пивоваренная компания "Балтика" было вторично отказано в регистрации товарного знака Zatecký Gus, - писала "Независимая газета" (09. 10. 2012).
Отже, в Росії справедливо вирішили, що цей товарний знак дурить споживача, а вся рекламна кампанія будується на його обмані.
У Чехії такого пива просто не існує. А ще чеською гусак не гусь, а "husa". Але кого це цікавить? Головне намахати покупця. Для цього й створена фантазійна реклама.
І ось уже читаємо: "В эфирах украинских телеканалов появилась экранизация знаменитой чешской легенды о гусе, который помогал пивоварам города Жатец отбирать для приготовления пива наиболее качественный и ароматный хмель".
Тут брехня на брехні й брехнею поганяє, бо не існує такої легенди. Кажу це, як людина, яка вільно володіє чеською. Зрештою, цю рекламу самі ж чехи і висміяли, заявивши, що легенда висмоктана з пальця.
Про це ж пише і чеська Вікіпедія: "Zatecký Gus je ruské svetlé pivo plzenského typu, vyrábené spolecností Baltika Breweries - clen skupiny Carlsberg. Pivo je prodáváno pouze v zemích bývalého Sovetského svazu a Ceské republice není dostupné. Presto, ze se jedná o ruský výrobek bývá prezentováno jako tradicní ceské pivo; jeho název je uváden vzdy v latince a reklamy na pivo jsou namluvené cesky - byt s ruským prízvukem.
Na ruském trhu bylo toto pivo poprvé uvedeno v roce 2009. Rozšíreno bylo pozdeji i na Ukrajinu a do dalších zemí".
Отже тут чітко вказано, що пиво російське і продається лише в республіках колишнього СРСР, у Чехії купити його неможливо. Назва фігурує латинкою, а в рекламі звучить псевдочеська мова. З'явилося це пиво у 2009-му році спочатку в Росії, а відтак і в Україні.
Питається, чому досі цієї інформації на Вікіпедії виробники не опротестували? Невже присутність чеського хмелю дає право на те, аби робити написи чеською? Хіба хміль - єдиний імпортний компонент?
Адже давно відомо, що більшість тих пив, які виробляють транснаціональні корпорації, насправді імітація пива. Бо всюди присутні підсилювачі смаку, піни і кольору, а ще стабілізатори і консерванти, які в Європі заборонені.
Замість того, щоб дбати про якість своїх виробів, наші підприємці кидаються у погоню за псевдозарубіжними брендами, нехтуючи місцевими українськими традиціями.
Днями львівська броварня, яка теж грішить "Жатецьким гусьом", святкує своє трьохсотріччя. Дата смішна, бо пиво у Львові варять ще з часів короля Данила. Але заїжджим ділкам не йдеться про правду. На їхній специфічний погляд львівське пиво не може бути старшим за петербурзьке. От і вигулькнула дата "1715".
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки