MENU

Гуси не винні або Чиє пиво п'ють українці?

4286 3

Фейсбук стає усе дужчою рушійною силою, яка навіть деколи потужніша за пресу. Не секрет, що окремі блогери мають читачів уже більше, аніж деякі сайти і переважають навіть тиражі багатьох газет.

Врешті решт я й сам пересвідчився в цьому. Досить висловитися з тієї чи іншої нагоди, як небавом телефонують з різних редакцій і просять коментаря.

Якось, завітавши до одного львівського ресторану, я запитав, яке вони пиво мають. Офіціант відповів: "Маємо чеський "Жатецкі гусь"". Я розсміявся і пояснив йому, що "ЖГ" таке чеське, як я балерина. Бо не існує в Чехії такого пива, як і не існує слова "гусь". Він з недовірою поглянув на мене, але сперечатися не став.

Ось про це я й написав на ФБ, додавши, що насправді це пиво російське, а оскільки ми бойкотуємо російські товари, то нема чого його пити. Тим більше, що воно й близько не нагадує за смаком чеське пиво.

Після того до мене перетелефонували з газети "Експрес", дещо уточнили і опублікували все, що я думаю про "ЖГ". Реакція не забарилася. І саме від виробників цього пива.

"Доводимо до Вашого відома, що пиво ТМ "Жатецький Гусь" з липня 2011 року виготовляється в Україні на трьох виробничих площадках (Київ, Запоріжжя, Львів) компанії ПАТ "Карлсберг Україна".

У рекламних матеріалах бренда та на етикетці продукції не йдеться про те, що це чеське пиво. Зазначається інформація, що у виробництві пива "Жатецький Гусь" використовується жатецький хміль, що відповідає дійсності".

Дивно таке читати, коли на пляшці пишеться по-перше чеською мовою "Zatecki hus", а по-друге "Tradicní svetle pivo". Тобто "Традиційне світле пиво". Відразу хочеться запитати: про чию тут традицію йдеться? Якщо про українську, то чому напис чеською? А якщо про чеську, то чому від цього відхрещуватися?

Нижче на етикетці зображена панорама Калінінграда. Який вона має стосунок до містечка Жатець? І якщо це українське пиво, то що робить в його назві і в рекламі слово "гусь", яке не є ані чеським, ані українським?

І який сенс у вік інтернету заперечувати очевидне? Кожен може довідатися, що бренд "ЖГ" - російський: "арбитражный суд Москвы подтвердил решение Роспатента, которым крупнейшему в РФ производителю пива ОАО "Пивоваренная компания "Балтика" было вторично отказано в регистрации товарного знака Zatecký Gus, - писала "Независимая газета" (09. 10. 2012).

Отже, в Росії справедливо вирішили, що цей товарний знак дурить споживача, а вся рекламна кампанія будується на його обмані.

У Чехії такого пива просто не існує. А ще чеською гусак не гусь, а "husa". Але кого це цікавить? Головне намахати покупця. Для цього й створена фантазійна реклама.

І ось уже читаємо: "В эфирах украинских телеканалов появилась экранизация знаменитой чешской легенды о гусе, который помогал пивоварам города Жатец отбирать для приготовления пива наиболее качественный и ароматный хмель".

Тут брехня на брехні й брехнею поганяє, бо не існує такої легенди. Кажу це, як людина, яка вільно володіє чеською. Зрештою, цю рекламу самі ж чехи і висміяли, заявивши, що легенда висмоктана з пальця.

Про це ж пише і чеська Вікіпедія: "Zatecký Gus je ruské svetlé pivo plzenského typu, vyrábené spolecností Baltika Breweries - clen skupiny Carlsberg. Pivo je prodáváno pouze v zemích bývalého Sovetského svazu a Ceské republice není dostupné. Presto, ze se jedná o ruský výrobek bývá prezentováno jako tradicní ceské pivo; jeho název je uváden vzdy v latince a reklamy na pivo jsou namluvené cesky - byt s ruským prízvukem.

Na ruském trhu bylo toto pivo poprvé uvedeno v roce 2009. Rozšíreno bylo pozdeji i na Ukrajinu a do dalších zemí".

Отже тут чітко вказано, що пиво російське і продається лише в республіках колишнього СРСР, у Чехії купити його неможливо. Назва фігурує латинкою, а в рекламі звучить псевдочеська мова. З'явилося це пиво у 2009-му році спочатку в Росії, а відтак і в Україні.

Питається, чому досі цієї інформації на Вікіпедії виробники не опротестували? Невже присутність чеського хмелю дає право на те, аби робити написи чеською? Хіба хміль - єдиний імпортний компонент?

Адже давно відомо, що більшість тих пив, які виробляють транснаціональні корпорації, насправді імітація пива. Бо всюди присутні підсилювачі смаку, піни і кольору, а ще стабілізатори і консерванти, які в Європі заборонені.

Замість того, щоб дбати про якість своїх виробів, наші підприємці кидаються у погоню за псевдозарубіжними брендами, нехтуючи місцевими українськими традиціями.

Днями львівська броварня, яка теж грішить "Жатецьким гусьом", святкує своє трьохсотріччя. Дата смішна, бо пиво у Львові варять ще з часів короля Данила. Але заїжджим ділкам не йдеться про правду. На їхній специфічний погляд львівське пиво не може бути старшим за петербурзьке. От і вигулькнула дата "1715".

Юрій ВИННИЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини