MENU

У школах Італії дітей вчать, що Київ, Львів і Харків – російські міста, комунізм зберіг мир, а українки – прибиральниці та доглядальниці. ФОТО

1595 0

Італійські шкільні підручники поширюють російську пропаганду, приєднуючи Україну до території РФ. Крім того, вони використовують кремлівські наративи, прославляють комунізм як інструмент збереження миру. 

Про це розповіла українська користувачка мережі X (Twitter) під ніком Gyruum, інформує UAINFO.org з посиланням на OBOZ.UA

Вона створила цілий тред, зібравши різні навчальні посібники, у яких можна знайти неправдиву інформацію про українську державу та її народ.

"Сьогодні ми розглянемо деякі італійські шкільні підручники, які залишають гіркий присмак російської пропаганди. Географія з перекрученими фактами, переписана історія, де Україна знову бореться з дезінформацію", – йдеться у дописі.

Україна зображена частиною "російського регіону". Джерело: X (Twitter) Gyruum

Зокрема Україна фігурує як частина "російського регіону". Незаконно окупований Крим неодноразово постає частиною РФ: у даних про населення вказано інформацію у тому числі з півострівом та містом Севастополь.

Київ названо найстарішим місто Росії, а спадкоємцем Київської Русі вказано Москву. Джерело: X (Twitter) Gyruum

В абзаці підручника "Namaskar 2 by Alberto Fré, DeA, 2019" про Україну домінує слово Росія, а Київ описується як місце народження держави-агресора. "Київ – найстаріше місто на території Росії... Царство впало після приходу монгольських воїнів у 1240 році, а його спадщина перейшла до Москви. Сьогодні місто демонструє на вулицях і в будівлях типовий радянський монументалізм", – йдеться у рядках.

Українське посольство в Італії відреагувало на дезінформацію у підручнику. Джерело: X (Twitter) Gyruum

Після шквалу критики та листа від посольства України до підручника внесли правки: у новому виданні за 2022 рік регіон називається Північно-Східний. Однак територія Росії показана занадто великою і, звичайно, включає Україну та Крим.

В оновленій версії Крим знову зображено частиною Росії. Джерело: X (Twitter) Gyruum

"Кримський півострів відсутній на території нашої держави, і ми читаємо, що він належав Україні з 1954 по 2014 рік. Донецьк став столицею республіки, і ми дізнаємося, що між українськими регіонами точиться громадянська війна", – цитує авторка треду.

Кримський півострів начебто належав Україні з 1954 по 2014 рік. Джерело: X (Twitter) Gyruum

Підручник "Katmandu 2, Gabriella Porino, Lattes, 2017" стверджує, що український уряд з 1991 року до сьогоднішнього дня абсолютно корумпований. Тут також зазначено, що є руси-українці, які завжди хотіли бути частиною Росії, і саме вони голосували на референдумі в Криму. Очевидно, це вдарило по економіці, але не через окупацію, а через низьку ціну на російський газ.

Цей підручник стверджує, що "руси-українці" голосували на референдумі у Криму. Джерело: X (Twitter) Gyruum

Оновлена версія книжки "Aral 2, G. Porino, Lattes, 2022" знову наголошує на корупції та пише про теорію розширення НАТО. На завершення підручник відправляє учнів у подорож Росією, а точніше до "Львова", "Харкова" та "Риги".

Така собі подорож "Росією". Джерело: X (Twitter) Gyruum

У "La via della Seta, Cristiano Giorda, Loescher" українська культура зображена, яке похідна від російської. Тут "українка Ірина" пояснює, як Росія інтегрує всі культури. У самому підручнику йдеться про те, що українські жінки приїжджають до Італії, аби стати прибиральницями та доглядальницями. 

Українки, згідно з підручниками, їдуть до Італії, щоб працювати прибиральницями. Джерело: X (Twitter) Gyruum

В електронній книзі з'являються тексти про війну. Громадянська війна, референдум, поділ України як вихід з ситуації. Елегія до права народу на самовизначення, на прикладі Криму. Завершується усе інтерактивною картою на офіційному сайті, де Крим – це Росія.

А тут вже йдеться про так звану "громадянську війгу". Джерело: X (Twitter) Gyruum

У підручнику "Atlante Geografico di base, Libreria Geografica, 2022" знову йдеться про громадянську війну, референдум, а також про те, що Київ стає першою столицею російської території. Потім приходить "спасіння": саме комунізм зберіг мир між народами.

І нарешті, усіх "врятував" комунізм. Джерело: X (Twitter) Gyruum

"Я можу тільки сподіватися, що одного дня дезінформація та російська пропаганда більше не будуть частиною італійської шкільної програми", – підсумувала авторка. 

Підписуйся на сторінки UAINFO FacebookTelegramTwitterYouTube

OBOZ.UA


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини