Гацько: "Київміськбуд", який на 80% належить громаді міста, став коритом для менеджерів Льовочкіна і джерелом партійної каси Кличка
Сьогодні в Інтернеті активно поширюється новина про те, що кондитерська корпорація "Рошен", яка належить президенту Петру Порошенку, планує побудувати нову фабрику у Борисполі без проведення земельного аукціону.
Бізнес Порошенка процвітає і схоже, що іноді це відбувається за рахунок привілеїв і особливих умов.
Утім, це далеко не одиничний випадок. Я думаю, що кияни знати не знають, що в столиці без аукціонів (читай не на конкурентних умовах) виділяється земля для Київміськбуду. Компанія, яка на 80% належить громаді міста, стала коритом для менеджерів Льовочкіна і джерелом партійної каси Кличка.
Аби Київміськбуду можна було на шару отримувати землю навіть спеціальну поправку зробили в законі. На цій землі вже давно будується ніяке не соціальне житло й об'єкти соціальної інфраструктури, а повноцінні житлові комплекси, комерційна нерухомість, торгово-розважальні центри.
Ринок, звичайно, тихенько собі мовчить. Будівництво - це така галузь зараз, що не дай Боже десь пискнути. Гравцям ринку й так нелегко, а так взагалі не отримають жодної земельної ділянки або ж за вирішення питань доведеться платити ще більше.
По-хорошому, треба провести публічний аудит за останні кілька років, посадити за розкрадання й організацію схем кількох умніків, повернути вкрадене і за сприятливих умов на ринку продати її.
Місто має створювати умови для конкуренції й отримувати робочі місця, податки і якісний продукт. Це все. Інші моделі породжують корупцію влади й незаконне використання майна громади в приватних інтересах. Ще й ринок ламають.
В столиці, як і по всій країні, мають бути створені рівні умови для всіх.
Програють чиновники, виграють прості люди і чесний бізнес.
АПД. Оскільки в коментарях пішло зовсім не про Київміськбуд, а про Порошенка й інвестиції, то давайте-но один раз дам свою позицію з приводу побаченого в розслідуванні програми Схеми:
Я вважаю, що виділення землі для Рошену через КП - це схема і особливі умови для однієї компанії.
Якщо в компанії Порошенка вважають, що щось заважає інвестиціям, то нехай звертаються до свого власника, парламентської коаліції, уряду та вносять зміни до законодавства, аби можливостями могли скористатися всі.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки