Луценко: Переговори в Парижі - це не перемога і не зрада
Після зустрічі з Президентом та іншими учасниками переговорів нормандської четвірки склав своє бачення ситуації.
Путін приїхав у Париж з ціллю зняти санкції ЄС і примусити Київ визнати окуповану частину Донбасу, залишивши там військові підрозділи, ворожі до України.
Порошенко у Парижі продовжував підкреслювати, що Москва не виконує Мінських Угод, а отже міжнародні санкції мають бути продовжені.
Президент Олланд та канцлер Меркель підтримали українську стратегію і зосередились на виконанні ключових пунктів Мінська-2:
- відвід військ для встановлення перемир'я;
- проведення виборів в окремих районах Донбасу;
- виведення окупаційних військ та найманців;
- передачі державного кордону під український контроль.
П'ятигодинні переговори привели до того, що сторони погодили:
І. Передачу під контроль спеціальної місії ОБСЄ не тільки буферної смуги зіткнення, а ВСІЄЇ території, де розміщуються війська, ВКЛЮЧНО з держкордоном України - РФ.
Для цього місія ОБСЄ буде значно збільшена. Відтепер забороняється ведення радіо- електронної боротьби проти систем контролю ОБСЄ. Протягом 41 доби має відбутися загальне відведення танків, мінометів і тп. ДО ЙМОВІРНИХ ВИБОРІВ має відбутися повний вивід російських військ, що мають засвідчити контролери ОБСЄ на кордоні.
ІІ. Скасування фейкових виборів т. зв. лнр- днр. Вибори в окремих районах Донбасу мають пройти через 90 днів після прийняття спеціального закону. Чому спеціального? Бо там має бути забезпечено право біженців з Донбасу голосувати на території нинішнього свого проживання. Там мають бути також відображені ключові критерії ОБСЄ - участь у виборах політичних сил, зареєстрованих українським Мінюстом та забезпечення функціонування українських ЗМІ та партій на території виборів.
При цьому сторони констатували, що питання амністії та особливостей майбутнього самоврядування вже врегульовані.
Нагадаю: особи, що скоїли вбивства, ґвалтування, інші важкі злочини, амністії НЕ ПІДЛЯГАЮТЬ.
Підсумок 1: переговори у Парижі дають можливість уже зараз перевести режим припинення вогню в стійке перемир'я.
Підсумок 2: переговори підтвердили обов'язковість виведення російських військ та найманців до кінця поточного року як передумови для ймовірного скасування санкцій.
Підсумок 3: умови, порядок і терміни проведення виборів на тимчасово окупованих територіях є виключною компетенцією Верховної Ради України. Впевнений, що без виведення окупаційних військ, роззброєння місцевих бойовиків, забезпечення функціонування українських партій і ЗМІ - вони неможливі.
Переговори в Парижі - це не перемога і не зрада. Це - процес припинення кровопролиття і план відновлення державного суверенітету України.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки