Погана звістка для Путіна
Оприлюднення звіту Ради безпеки Нідерландів про причини загибелі "Боїнгу-777", який виконував рейс МН17 у липні 2014 року, залишило незадоволеним багатьох українців, пише Євген Магда для "ТСН".
Дарма, бо це лише початок. Визнання факту знищення пасажирського авіалайнера потужною зенітною ракетою - серйозний крок вперед. Нагадаю, що до липня 2014 року Росії вдавалося доволі успішно пошивати в дурні оточуючий світ балачками про громадянську війну на сході України.
Використання "Буку" засвідчило, що ці події - далеко не повстання трактористів та шахтарів, як вперто та нахабно стверджував Путін.
Рада безпеки Нідерландів зауважила, що Україна мала б закрити повітряний простір для польотів літаків. Проте уявити собі знищення пасажирського літака на 10-кілометровій висоті навряд чи хтось міг. Позиція "Украероруху" зрозуміла - він дотримувався вимог ІКАО до забезпечення безпеки повітряного руху.
Голова Ради безпеки Нідерландів Чіббе Яустра визнав в інтерв'ю Volkskrant, що ракету було запущено з території, яку контролювали бойовики.
Слідство склало "список особливо цікавих осіб", який не оприлюднений. Через це багато українців відчули брак справедливості. Мовляв, Путіна не назвали в обличчя злочинцем та вбивцею, тому - чергова зрада.
Насправді у західній традиції демократія - це процедура. І злочинцем людину може назвати лише суд, який поки не створено.
Тривають переговори про формат його функціонування, який дозволить продемонструвати справедливість. Один з головних принципів правосуддя - невідворотність, і цим будуть керуватися всі, хто зацікавлений у покаранні вбивць екіпажу та пасажирів рейсу МН17. Не зайвим буде нагадати, що цей злочин був безпрецедентним, і сучасний світ просто не має ефективного алгоритму покарання винних. Але він обов'язково буде створений - сумнівів у цьому немає.
У політичному сенсі звіт Ради безпеки Нідерландів - погана звістка для Путіна. Світ отримав черговий доказ злочинності його дій.
Перспективи для нього опинитися знову серед лідерів світових держав стали ще більш примарними. Про це свідчить і істерика виробника "Буку" концерну "Алмаз-Антей", і заяви багатьох російських високопосадовців.
Боротьба триває, і варто розуміти, що вона буде складною.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки