MENU

КВУ: Оцінка наслідків місцевих виборів. Перспективи другого туру

3112 0

Попередню оцінку місцевим виборам дали експерти Комітету виборців України 

За словами Олексія Кошеля, Генерального директора Всеукраїнської громадської організації "Комітет виборців України", в низці регіонів затягнуто процес підрахунку голосів внаслідок того, що ТВК відправляють ДВК на уточнення протоколів. Олексій Кошель зазначив, що використання маніпуляційних технологій викликало акції протесту в регіонах, зокрема в Ужгороді, Одесі, Василькові, Чигирині тощо.

Дріан Таулла, заступник голови Місії зі спостереження за виборами ENEMO, наголосив на тому, що, новий закон прийнято в короткий термін і в дуже непрозорим чином, що порушує рекомендації Венеціанської комісії. Верховна Рада України прийняла новий закон про місцеві вибори, що несе значні зміни в порівнянні з попереднім виборчим законодавством України. Він також зазначив, що суспільство мало дуже мало часу для того, щоб ознайомитись із засадами нової виборчої системи та можливими наслідками її застосування. «Також, на жаль, нове законодавство не забезпечує рівні умови для різних політичних партій», – зазначив Дріан Таулла.

Флорін Поенару, координатор довгострокових спостерігачів Місії зі спостереження за виборами ENEMO, зазначив, що вибори 25 жовтня були проведені в основному відповідно до міжнародних стандартів, з поодинокими випадками порушень процедур членами ДВК. Серед причин – недостатня підготовленість та низька кваліфікація. Політизованість складу ТВК, в поєднані з недостатнім розумінням нового закону й технічними труднощами, призвели до низки сумнівних рішень ТВК щодо реєстрації кандидатів, друкування виборчих бюлетенів, підрахунку результатів і т.д. «Робота члена виборчої комісії - це робота клерка, а не політика», - наголосив Флорін Поенару.

Головним досягненням, як зазначив Олексій Свєтіков, Голова Луганського обласного осередку КВУ є те, що вибори відбулись. Але вказав на ряд проблем: помилки в тексті бюлетенів, підкуп виборців, відсутність реакції правоохоронних органів на повідомлення про порушення.Також Олексій зазначив, що в Луганській області була найнижча явка в Україні.

«На території Дніпропетровської області вибори були найбільш конкурентними», - вважає Станіслав Жолудєв, Голова Дніпропетровського обласного осередку КВУ. Станіслав вказав на наступні системні проблеми: безвідповідальна робота поліграфічних підприємств під час виготовлення бюлетенів, роботаекзит-полівз порушенням правил тапередвиборча агітація в день голосування. Також Станіслав Жолудєвзазначив, що спостерігачам не видавали копії протоколів, щоб зменшити кількість скарг. У Павлограді за кілька днів до дня виборів «зникло 3000 виборців», зазначив Голова Дніпропетровського обласного осередку КВУ. Ця ситуація спровокувала виникнення в місті низки масових протестів.

Владислав Телень, керівник Вінницького обласного осередку КВУ зазначив, щонайскладніша ситуація в селах та селищах в зв'язку зі слабкою обізнаністю членів виборчих комісій з новим виборчим законодавством. Також вказав на порушення строків виготовлення та передачі бюлетенів. Однією із проблем назвав відсутність в селах приміщень для окремої роботи ТВК та ДВК. «В деяких селах вибори проходили в магазинах», - підкреслив Владислав Телень.Загалом вибори пройшли в відповідності до закону, а незначні порушення не вплинули на результати виборів.

Юрій Бут, керівник Київського обласного осередку КВУ, вказав на «нову технологію фальсифікації», пов'язану з видачею бюлетенів з інших округів. Він розповів, що були домовленості з МВС, щоб протидіяти фальсифікаціям з боку членів виборчих комісій.

Олексій Кошель наголосив, що другий тур виборів відбудеться не менше, ніж у 27 містах України, зокрема у Києві та 18 обласних центрах. Натомість в Харкові, Тернополі, Одесі та Лисичанську (Луганська область) другий тур виборів не відбудеться, оскільки один із кандидатів набрав 50%+ 1 голос.

У Хмельницькому, Івано-Франківську, Житомирі, Чернігові та Полтаві різниця між кандидатами, що вийшли в другий тур виборів, складає менше 3% голосів.

Очікується проведення другого туру в Білій Церкві (Київська область), Кременчуці (Полтавська область), Сєвєродонецьку (Луганська область), Павлограді, Дніпродзержинську, Кривому Розі та Нікополі (Дніпропетровська область), Краматорську (Донецька область). Ситуація в Мелітополі, Бердянську (Запорізька область), а також Слов'янську (Донецька область) залишається поки що невизначеною.

Нагадаємо, що відповідно до Закону «Про місцеві вибори» другий тур виборів проводиться у неділю, не пізніше як у тритижневий строк після дня голосування (до 15 листопада).

Представники ЕНЕМО сказали, щобудутьспостерігати за другим туром виборів «з більшою увагою на процес підрахунку голосів і передачі бюлетенів ТВК».

Натисніть по зображенню для збільшення


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини