Шахтарі в небезпеці. Бракує саморятівників – Волинець
Днями закінчується термін дії ліцензії на виконання робіт в особливо важких і небезпечних умовах, виданої на п'ять років шахті "Краснолиманська". Дозвіл цей, акцентує увагу голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, видавав Держгірпромнагляд, який нині ліквідовано і його функції передано інспекції праці, що діє при Мінсоцполітики.
"У результаті такої реорганізації професіоналів замінили фахівці, що мало знаються на вимогах техніки безпеки на виробництві. І, зокрема, у вугледобувній промисловості, – говорить Волинець. – Разом із недостатнім фінансуванням галузі це призвело майже до повної руйнації системи безпеки праці. В Україні останнім часом у кілька разів зменшилася закупівля засобів індивідуального і колективного захисту гірників. Не організовується належним чином й обов'язкове навчання користуванню засобами захисту. Приміром, за дев'ять місяців цього року тому, як користуватися саморятівниками, на державних шахтах мали б навчити майже 17 тисяч осіб, а фактично пройшли таку підготовку лише 5061. Зваживши на те, що й забезпечені цими індивідуальними засобами захисту далеко не всі шахтарі, можна сміливо констатувати, що багатьом з них постійно загрожує небезпека. Наприклад, на тій же шахті "Краснолиманська" саморятівників не вистачає третині гірників. А половина з усіх тих, хто працює під землею, не навчена користуванню цими приладами захисту. Тому при задимленні через пожежу, вибух тощо, тобто виникненню безпосередньої загрози життю, люди, навіть маючи саморятівники, не зможуть ними скористатися й загинуть.
І така ситуація, на жаль, практично на всіх українських шахтах, а не лише на "Краснолиманській", видобуток вугілля на якій зараз припинено через вибухи і виниклу в наслідок цього пожежу. Гірничорятівники побудували там під землею протипожежні перемички, щоб блокувати надходження у зону загоряння свіжого повітря зі значним вмістом кисню. Вони також мають пробурити скважини глибиною щонайменше 200 м для подачі спеціальних сумішей для гасіння вогню. Але навіть після повної ліквідації пожежі та підготовки шахти до безпечної роботи, видобуток вугілля на "Краснолиманській" навряд чи невдовзі відновиться. Бо для цього необхідно отримати ліцензію на виконання робіт в особливо важких і небезпечних умовах, а тепер навіть невідомо, хто цим займеться. Адже практично все керівництво підприємства – директор Костянтин Кисельов та два його заступники Євген Костенніков і Денис Михайлов – заарештовані. Тим часом "Краснолиманська" щодоби видавала на-гора вісім тисяч тонн особливо цінного вугілля марки «Ж», без якого не обійтися і в енергетиці, і в металургії. Та й працювало там понад п'ять тисяч осіб, які через безвідповідальні дії керівництва Міненерговуглепрому залишаються без роботи, а їхні родини без засобів для існування».
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки