Політичний вимір антидискримінаційної ситуації
Вау. «"Ми виступаємо з вами за сімейні цінності і ні в якому разі, я чую якісь фейки, які говорять про те, що в Україні можуть бути хоч якісь одностатеві шлюби. Не дай Бог, щоб це відбулось, і ми ніколи не будемо це підтримувати", - заявив Гройсман.» Це цитата з Української Правди. З одною правкою, бо слово Бог УП написала з маленької літери - сподіваюсь, це просто їхнє упущення, а не позиція.
Не знаю, чи думав спікер ВР Гройсман, що коли цю фразу побачать де небудь у Ґардіан чи БіБіСі, то запишуть його у ряди печерних совків. Наведіть мені хоч один великий ЗМІ у Європі, який дотримується поглядів пана Гройсмана. Французькі та німецькі не читаю, а у Британії навіть Телеграф обирає на адресу одностатевих шлюбів набагато м'якші висловлювання. Сподіваюся також, що ці слова не лише для внутрішнього вжитку і пан Гройсман повторює їх нашим європейським партнерам у обличчя щоразу, як з ними зустрічається.
Не знаю, чому 15 депутатів із Самопомочі проголосували цього разу за законопроект №3442. Оскільки саме ці голоси були потрібні, бо закон був прийнятий з перевагою у 8 голосів, очевидно, що на фракцію був великий тиск. Чи потрібний був цей закон, чи непотрібний, і він просто став свідченням невміння української влади обстоювати інтереси країни? Це буде видно трохи згодом.
А от що чітко можна сказати, це те, що, на жаль, обстоювання християнських цінностей тепер буде пов'язане виключно з Радикальною Патрією, яка більшістю населення не сприймається серйозно (заслужено чи незаслужено), та, що взагалі погано, з Опозиційним блоком. Хто тільки не намагався компрометувати християнські цінності. Джордж Буш - молодший, Янукович, Патріарх Кірілл, Путін. В Україні зараз цю роль взяли на себе в основному недобитки Януковича. Згадайте опуси Мірошниченка на сторінці блогів УП. Звичайно, в очах християн ці цінності скомпрометувати неможливо, а от у очах великої частини населення - цілком.
Що сказати Самопомочі? Треба було триматися, хлопці і давчата. Хоча збоку судити легше. Треба було триматися хоча б тому, щоби застовпити за собою місце правої, консервативної партії. Нескомпрометованої консервативної партії. Вперше в українській новітній історії розпочати процес ідеологічної структуризації політичного спектру.
Хоча ні. Якщо весь наш неянучарський політикум буде надалі притримуватися позиції пана Гройсмана і закон №3442 стане прикрим непорозумінням, то буде чудово і структуризація згідно західної системи координат «право-центр-ліво» нам не буде потрібна. А Україна стане першою європейською країною, у парламенті якої прихильників одностаттєвих шлюбів не буде помітно. Чуда трапляються.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки