Тексту Мінських угод європейці не читали - Гриценко
Три дні провів у спілкуванні з європейськими політиками і експертами. У підсумку маю три новини: погану, дуже погану і стримано добру
Погана новина
Україна вже давно не знаходиться в центрі уваги Євросоюзу, однак зараз, на тлі потоку біженців із Сирії і після терактів у Франції, її відкинуто на узбіччя загальноєвропейського інтересу. У західних медіа Україна майже відсутня. Згадують дуже рідко, більше в негативному контексті: корумпована влада, неспроможність провести реформи, нестабільність, потреба нових кредитів, загроза failed state.
Дуже погана новина
Під час обговорення з європейцями стану виконання Мінських угод та їх можливих наслідків для України і Європи одразу виявляється, що справжнього змісту цих домовленостей в Європі не знають. Тексту Мінських угод європейці не читали. Як і українці, вони, на жаль, не знайшли часу прочитати дві сторінки, які можуть кардинально змінити наше життя. Натомість, повірили масовій пропаганді: українці - розповідям Порошенка-Клімкіна на українських телеканалах, а європейці - інтерпретаціям Олланда-Меркель та їхніх міністрів на каналах європейських.
Ясна річ, що ніхто з підписантів Мінських угод не визнає їхню згубність і зрадництво перед Україною і Європою. Вожді-підписанти не розказують людям, що проект Мінських угод написаний не в Києві, не в Парижі і не в Берліні - він написаний у Кремлі й виключно в інтересах Путіна.
І хоча тексту Мінських угод ніхто не читав, однак всі підтримують. Навіть більше - наголошують на безальтернативності Мінських угод. Заради об'єктивності відзначу, что дехто в дипломатично-експертному середовищі текст таки прочитав, але це з категорії виключень, що лише підтверджує правило.
Стримано добра новина
Коли пояснюєш ситуацію в Україні та стан виконання (невиконання) Мінських угод не взагалі, а з опорою на документ, на конкретні положення підписаного у Мінську тексту, європейці очі розкривають і починають прозрівати. Починають усвідомлювати, чим нахабно нав'язаний Путіним і покірно погоджений Порошенком, Меркель і Олландом "мирний план" може загрожувати Україні і Європі.
Тож правда, як виявилося, потрібна не лише українцям - європейцям вона теж потрібна. "Учи матчасть!" - цей давній армійський заклик не втратив актуальності. Для початку - щоб усвідомити проблему, а потім - змусити вождів вирішувати її відповідально і прозоро.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки