MENU

Газовий шантаж. Яку зиму влаштує Росія Україні

4993 18

Україна може протягнути на реверсні постачання, за умови, що РФ не піде на принцип

На сьогодні ситуація в енергетичному секторі складається таким чином: виключно внутрішніх запасів і внутрішнього видобутку недостатньо для того, щоб пережити середню в температурному плані зиму. Про це в своєму блозі на сайті "Новое Времяпише економіст Олександр Жолудь.

Запаси газу в сховищах станом на початок опалювального сезону приблизно досягали рівня минулого року. Нагадаю, в минулому році була найтепліша зима за всю історію спостережень (трохи більше 100 років). Таким чином, якщо ми очікуємо середньої зими - а чекати на середні показники - таки коректніше, ніж на найкращий випадок за всю історію спостережень, значить, нам потрібно більше газу для населення і теплокомуненерго, ніж у минулому році.

Тому, крім запасів і внутрішнього видобутку, ми потребуємо також імпорту газу. Щодо того, де цей газ взяти, то його джерелом може бути як Росія, так і країни Євросоюзу. Але, якщо подивитися на дані по газу, який ми закуповували в ЄС в цьому році (а ми купували в країнах ЄС більше, ніж у Росії, а в третьому кварталі цього року, наприклад, взагалі не купували газ у РФ), то більша частина цього газу - насправді реекспорт російського. Ми купували його у країн, у яких практично немає власного видобутку. І, якщо подивитися, у кого вони купували газ, щоб згодом продати його нам, у більшості випадків джерелом була Росія.

Отже, якщо Росія піде на принцип і зважиться на протистояння не лише з Україною, але також з Європейським союзом, і спробує перекрити поставки газу в Європу в цілому, це може призвести до того, що ми не зможемо отримувати газ по реверсу від цих країн, так як вони самі залежать від російських поставок. Ймовірність того, що Росія піде на такий крок, відкидати не можна, але загроза цього дуже мала, адже це зробить країну світовою парією. У нинішній ситуації РФ це не потрібно, оскільки вона і так переживає рецесію, страждає від санкцій, відчуває труднощі з наповненням бюджету: основну частину надходжень становлять саме доходи від газу і нафти.

Відповідно, в основному сценарії ми продовжимо отримувати газ як з Росії, так і з ЄС, і це дозволить нам пройти опалювальний сезон 2015-2016 без проблем.

Другий сценарій - ми будемо отримувати газ тільки з Євросоюзу. За умови, що не буде ніяких проблем з транспортною системою (а ми повинні розуміти, що в нинішній ситуації Україна змушена бути готовою до роботи агентів, завданням яких може бути і нанесення шкоди газотранспортній системи, згадаємо торішній вибух на ГТС), і при середній температурі, в цілому ми протягнемо зиму, хоча і на межі. В такому випадку, можливо, доведеться подавати менше газу теплокомуненерго, і, відповідно, температура в квартирах буде трохи нижчою.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини