Корпорація тестя головного податківця Романа Насірова ухилилася від податків на суму 60 мільйонів. ВІДЕО
Корпорація «Альтіс-Холдинг» тестя голови ДФС Романа Насірова Олександра Глімбовського, має понад мільярдний дохід, однак сплачує до бюджету кількасот тисяч грн податків, мінімізуючи прибуток через низку власних структур. Згідно з аналізом податківців, який потрапив до «Наших Грошей», влітку цього року «Альтісу» мали донарахувати 60 млн. грн. Проте, за фактом сума донарахування склала всього лиш 44 610 грн і 2 коп.
Компанія відноситься до великих платників податків, які мали б планово перевірятися податковими інспекторами щороку. Юрособи, з яких складається "Альтіс", зареєстровані у Святошинському районі м. Києва. Станом на 1 листопада 2015 р. районна ДПІ провела 44 планових перевірки та донарахувала 115 млн. грн. до сплати податків. «Альтіс-Холдингу» провели донарахування лише за одним видом податку - єдиним соціальним внеском, на суму 44 610 грн і 2 коп. Водночас, на момент перевірки, податкова аналітика, копію якої надали "Нашим грошам" (ЗІК) показувала, що очікувані донарахування можуть складати 60 млн грн.
Угода, за якою податківці планували донарахувати кошти: виконання «Альтіс-Холдингом» замовлення для комунального підприємства «Дирекції будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» у 2014-2015 рр. Сума угоди становила - 443 млн грн., в тому числі 73,8 млн ПДВ. За схемою угоди, наданою джерелом у податковій, отримані "Альтіс-Холдингом" кошти були перераховані на низку компаній, визначених як "сумнівні". Від комунального підприємства гроші потрапили до «Альтіс-Холдингу», а потім перераховувалися на три фірми, з яких кошти направлялися на компанії другого рівня, серед яких є реальні виконавці робіт. Тобто корпорація перераховувала кошти сама собі через низку фірм. Юрист Володимир Місечко пояснює, що така схема використовується для двох речей - для завищення своїх витрат і для переведення безготівкових коштів у готівку.
У податкової виникла підозра, що згадані вище три компанії могли бути створені для того, щоб завищувати витрати «Альтіса» - але на папері, щоб знизити видатки.
Всього серед контрагентів Альтісу першого рівня за аналізом податківців - 64 компанії із ознаками сумнівності. Сума перерахувань склала понад 350 млн грн. Однак, ці гроші потрапили на компанії першого рівня. На другий перерахували вже трохи більше половини - 200 млн.
Хід коштів виглядає наступним чином:
1. "Альтіс-Холдинг" перерахував 341 млн грн ТОВ "Патера Україна" за будівельно-монтажні роботи. В аналітиці ДФС зазначено, що доходи ТОВ "Патера Україна" за період склали 665,8 мільйонів гривень. Рентабельність та податкова віддача: 0%. Серед постачальників ТОВ "Патера Україна" податківці виявили 108 фірм, визначених як сумнівні з обсягом операцій на 117 мільйонів гривень, та 3 "особливих суб"єкти господарювання" з операціями на 15,8 млн грн. Очікувані донарахування мали скласти 21,2 млн грн.
Із 341 мільйонів, отриманих від "Альтісу" ТОВ "Патера Україна" 184,5 млн гривень перерахувало ТОВ "Борен-А". Загалом за перевіряємий період доходи ТОВ "Борен-А" склали 197,7 млн грн. Рентабельність: 100%. Податкова віддача: 0,01%. Серед постачальників встановлено 116 "сумнівних" фірм. на суму угод у 63,2 млн грн. Очікувані донарахування становили 15 млн грн.
2. 10,1 млн грн "Альтіс-Холдинг" перерахував ТОВ "Альтіс-Енерго" за електромонтажні роботи. 6,4 мільйони гривень "Альтіс Енерго" перерахував ТОВ "Спецбудстандарт" за електромонтажну продукцію.
3. 1,8 мільйонів отримав від "Альтіс-Холдингу" ТОВ "Юніфліт". В свою чергу ТОВ "Юніфліт" перерахував 17,1 млн ТОВ "Трансбудкомпані".
Загалом згідно аналітичних даних, "Альтіс-Холдинг" дохід за перевіряємий період склав 1,227 мільярда гривень. Рентабельність компанії: 1%. Податкова віддача: 0,01%. Серед постачальників встановлено 62 "сумнівних" фірми з угодами на суму 359,4 млн грн. Очікуване донарахування складає 60 млн грн.
Оксана Малихіна очолила ДПІ Святошинського району в травні цього року, за часів вже нового Голови ДФС Романа Насірова. Як сумлінному платнику податків гендиректору «Альтіс-Холдингу» Максиму Забігайлу Оксана Малихіна вручила грамоту.
Нині в податковій системі зазначено, що планова виїзна перевірка неможлива "з інших причин". З яких саме причин - невідомо. Податкова ДПІ Святошинського району не надала коментарі з цього приводу. За даними податківців, які потрапили до «Наших Грошей» корпорація «Альтіс Холдинг» за 3 квартали 2015 року сплатила ПДВ на суму 28 789 грн, а ЄСВ - 955 888, 49 грн.
"Наші гроші" (ЗІК) звернулися до кількох не знайомих між собою джерел у ДФС. Усі вони повідомили, що попри підозри податківців жодних донарахувань «Альтісу» так і не призначили.
На питання, чому фактичні донарахування корпорації «Альтіс-Холдингу» не збігаються з реальними, Голова ДФС Роман Насіров відповів, що не може відповісти по конкретній компанії «з голови».
Довідково:
Будівельні компанії корпорації «Альтіс-Холдинг» Олександра Глімбовського, з кіпрським корінням у формальних засновниках, протягом кількох років виграють тендери на величезні суми. За словами гендиректора «Альтіс Холдингу» Максима Забігайла, у корпорації зараз «достатньо велика кількість проектів». Зокрема це Поштова площа, у якій є дві складові: транспортна розв'язка, яка включає в себе естакаду, два тунелі та підземний торговий центр. Реконструкція Поштової площі почалася ще у 2012 р. Тоді компанія з групи «Альтіс» отримала замовлення на суму 404 млн. грн., однак з того часу проект неодноразово дофінансовувався.
У реконструкцію Бортницької станції аерації вкладено 126 мільйонів, виконавець робіт - «Альтіс-констракшн». У жовтні цього року фірма з корпорації «Альтіс-Холдинг» уклала договір на 390 млн. грн. на «добудову» «Охматдиту». Нещодавно ця компанія також стала переможцем і на торгах по реконструкції Херсонського летовища на 75 млн. Там відремонтують перон, руліжні доріжки і злітно-посадкову полосу.
Мар'яна Мотрунич, Наші Гроші (ZIK)
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки