MENU

Російська рулетка, або Парі з летальним результатом

2838 1

Серія терористичних актів у російських містах (Буйнакську, Москві та Волгодонську) 4-16 вересня 1999 року викликала в Росії справжню паніку, а потім у переляканого і дезорієнтованого народу з'явився могутній «захисник».

Тоді в результаті терактів 307 осіб загинули, понад 1700 людей отримали поранення різного ступеня тяжкості або постраждали тією чи іншою мірою.

Згідно з офіційною версією і вироками судових органів Росії, теракти були організовані й профінансовані керівниками незаконного збройного формування Ісламський інститут «Кавказ» Еміром аль-Хаттабом і Абу Умаром і здійснені найнятими групами північнокавказьких бойовиків. Ці теракти були спрямовані на масову загибель людей із метою порушення громадської безпеки, залякування населення та здійснення впливу на ухвалення рішень органами влади з ліквідації наслідків нападу бойовиків на Дагестан в серпні 1999 року. Упродовж кількох років після скоєння терактів переважну частину як організаторів, так і виконавців терактів було або засуджено, або вбито під час спецоперацій російських і грузинських силових структур. Частині організаторів вдалося уникнути покарання.

Тактика була проста. Здійснюється провокація, а потім призначається ворог, що дозволяє переляканому електорату згуртуватися навколо свого лідера.

Тоді Путін «мочив у сортирі» Чечню. Багато журналістів і депутатів, які вказували на причетність ФСБ до вибухів, загинули в 2004-2006 роках (Литвиненко, Політковська, Щекочіхін, Юшенко).

Далі залізнокрилий голуб анексував Крим і відкрив криваву бійню на Донбасі. Агресор, який володіє атомною бомбою, зміг нав'язати Україні Мінськ і всіма способами хоче підконтрольних Кремлю терористів зробити стороною тупикового переговорного процесу.

У 90-і роки великі злочинні угруповання тримали при собі більш дрібні злочинні групи, так званих «беспредельщиков». Часто це були яскраво забарвлені етнічні бандити, які схиляли підприємців до думки, що краще платити данину своїм російським бандитам. Схоже, що це працює й досі.

Висаджувати в повітря будинки в Росії тепер немає особливої потреби. Електорат і так мобілізований, відданий лідеру й Останкінській вежі. «Навчання» проводяться вже не в Рязані, а вийшли за межі території РФ. Щоправда, літаки над Україною та Єгиптом вибухають від загадкових «Буків» і бомб.

Тепер кривава бійня в Парижі, влаштована десятком фанатиків... Смертники беруть із собою «на діло» паспорта, немов ідуть не на смерть, а вийшли з метою вибити собі Шенгенську візу. Й одразу Путін перериває мовчання і визнає, що російський пасажирський лайнер збитий терористами. Далі йде заява про наміри Росії боротися з тероризмом. Заголовки російських газет б'ють із розмаху: «Французи готові проміняти НАТО на Росію». Не більше й не менше. Мовою підворіття це називається «взяти на понт».

Для внутрішнього вживання «повернення» РФ і Путіна в цивілізацію відбулося, але для Заходу і США нічого не змінилося. Точку неповернення пройдено, і будь-які контакти з Росією, зовні схожі на потепління, будуть ситуативними, оскільки Путін має справу не з наївною аудиторією, а з прагматичними і добре поінформованими опонентами.

Власне, понти і стали мовою дипломатії Росії, і якщо своїх довірливих громадян одурити легко, то на міжнародній арені довіри до РФ практично немає. Голова МЗС РФ давно вже перейшов на лайку. Чуркін ледве стримується в ООН. Путін давно перетворився на патологічного брехуна...

Операція «спадкоємець» провалилася. Відбувся крах концепцій «керованої демократії» і «адміністративної вертикалі». Економічне облаштування Росії виявилося для генія дзюдо важче, ніж портфель Собчака. Не по Савці виявилася шапка. Ні, там олімпіаду провести або з «ЮКОСом» розібратися виходить, а от із економікою важче. Зараз з'явився чудовий шанс звалити всі внутрішні проблеми на підступи ІДІЛ, США, ЄС, України, Австралії, Японії, Канади... Російський обиватель проковтне і цю цукерку, забиту в рот кувалдою пропаганди. Російський народ в єдиному пориві вже відмовився від вживання пармезану, якого він і так не їв. Частина російських грибників-десантників, які блукали донецькими степами, будуть перекинуті в Сирію.

Російський пацієнт небезпечний. Це всі реально усвідомлюють, і це посилюється тим, що у пацієнта є ядерна кнопка, якою він шантажує світ.

Порожні валдайські щі, приправлені мовою брехні, шантажу та патріотичною «фенею» - вариво специфічне. Помилка Кремля в тому, що він упевнений, що цю баланду захочуть вживати за межами РФ.

Путін завжди діє за схемою, яка раніше приносила успіх, тому його легко прорахувати. Росія загралася в геополітику. Акцент зміщений у бік Сирії, але з України Путін не піде, і всі це чудово розуміють.

Російський ведмідь по вуха влипне в дикий сирійський мед. Нафта не збирається різко дорожчати. Для повного краху бракувало хорошої війни. Пазл склався...

Путін грає в захоплюючу геополітичну гру й увесь час піднімає ставки. Екстремальна гра в російську рулетку завжди закінчується однаково. Тут завжди більше шансів у пістолета..

Валерій ФУЙОР, правозахисник


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини