MENU

Податкова реформа: МВФ категорично проти законопроекту №3357

4519 4

Що було вчора, 8 грудня, на Національній раді реформ, присвяченій податковій реформі? Дуже коротко, лише суть і без емоційних оцінок, бо детальний запис обговорення, як завжди, буде трохи згодом.

Президент сказав, що він вимушений взяти на себе роль модератора у конфлікті між урядом і парламентом. Він заявив, що йому подобається законопроект №3357, але МВФ категорично його відхиляє, і тривалі спроби переконати виявилися марними. А без підтримки МВФ Україна втрачає кошти будь-яких іноземних донорів і кредиторів, урядових чи міжнародних.

Міністр фінансів представила концепцію податкової реформи, яка була названа компромісом. Суть концепції було важко зрозуміти із нечисленних слайдів. Замість попереднього 20-20-20-20 було запропоновано 18-18-20-20 з подальшим зниженням у наступні роки. Було анонсовано багато нововведень, запозичених із 3357, які раніше відхилялися.

Президент наголосив, що все адміністрування мусить бути запозичене з 3357. Важливими аспектами є також перехідний період для агробізнесу та збереження низької ставки ПДВ на ліки.

Спрощена система оподаткування суттєво обмежується, тут порівняно з попереднім проектом Мінфіну змін нема.

Президент висловив готовність внести законопроект від себе. Але на практиці законопроект буде внесений від Кабміну. Очікується, що нові ставки податків наберуть чинності з 1 січня, а адміністрування та решта новацій – із 1 квітня, аби бізнес та податківці мали час підготуватися.

Детальний аналіз виступів та пропозицій, а також суб'єктивні оцінки – згодом.

Валерій ПЕКАР


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини