Нова назва Кіровограду і ще 107 міст та сіл. СПИСОК
Комітет Верховної Ради підтримав нові назви для 108 міст та сіл України
Триває другий етап декомунізації: до 21 лютого Парламент України на підставі подань місцевих громад має визначитися із новими назвами для 941 населеного пункту.
23 грудня Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування за участі представників Українського інституту національної пам'яті розглянув пропозиції органів місцевого самоврядування та місцевих державних адміністрацій щодо перейменування населених пунктів та районів.
Відтак, запропоновано, що Артемівськ стане Бахмутом, Кіровоград називатиметься Інгульськ, Дзержинськ - Торецьком, а Іллічівськ - Чорноморськом. Крім цього, нові назви отримають ще 104 села, селища та райони, серед яких аж 18 з іменем Ілліча або Леніна.
Ключовими для визначення нової назви на засіданні Комітету були позиції місцевої громади.
За назву Інгульськ замість Кіровоград проголосувало 7 членів Комітету, 1 - Олексій Гончаренко, утримався.
Рішення щодо Кіровограда має бути оформлене окремо, адже із переліку 108 це єдиний обласний центр. Звичайна формальна позиція, втім, вона чомусь для пана Гончаренка (а чи тільки вона?) стала підставою маніпулювати громадською думку містян та в медіа, заявляючи що рішення не остаточне.
Політичний принцип "ти в меншості - не переставай сперечатися", ніхто не скасовував.
АЛЕ! Коли країна у війні з Росією, така активність та маніпуляції на користь старої імперської назви - невиправдані жодним чином.
Величезні суми, влиті невідомо ким у маніпулятивні опитування, дорога рекламна кампанія в місті з роликами на ТБ та біл-бордами у підтримку Єлисаветграду - все це частина гібридної війни ворога проти нас. Так, він вміє грати "на довго".
Тож, всі хто підтримує Єлисаветград, мають бути свідомі того, що може настати день, коли туди приїдуть танками російські теористи і скажуть: "Да ет точна наше! На одно названіє пасматрі!"
Чи свідомий цього Олексій Гончаренко? Питання відкрите і відповідь на нього дадуть подальші дії народного депутата Президентської фракції.
***
Загалом, із 121 подання, що надійшло Комітетові, його члени погодили 108 нових назв.
Щодо 13 подань Комітет звернеться до місцевих рад з пропозицією повернути собі історичні назви або врахувати рекомендації експертів УІНП.
Крім того, 19 місцевих громад забажали залишити комуністичні найменування. Але це - порушення Закону. Комітет ще раз надішле роз'яснення керівникам органів місцевого самоврядування, аби мешканці не були позбавлені можливості обрати нову назву своєму селу чи містечку.
Адже більшість із цих 19 громад мають тривалу історію та відповідно - історичні назви.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки