MENU

2016 рік: нелегкий шлях для України

4650 4

Україну чекає ще один непростий рік, в якому їй доведеться зіткнутися з двома серйозними загрозами: триваючими спробами Росії використовувати конфлікт на Донбасі для дестабілізації Києва і необхідністю провести життєво важливі економічні реформи, публікують у блогах на "Новому часі" думку американського дипломата Стівена Пайфера, в минулому – посла США в Україні. Щоб поставити країну на шлях перетворення на успішну європейську державу, українській владі потрібно вирішити дві проблеми одночасно. В той час, як Київ намагається це зробити, Захід може і повинен надати йому поміч, але масштаби допомоги США та ЄС будуть залежати від того, наскільки серйозно буде щодо реформ буде налаштована Україна.

Після літніх боїв, здавалося, восени режим припинення вогню діяв краще, але ключові пункти Мінська-2 не були виконані. Незважаючи на те, що увага Москви переключилася на Сирію, ще не очевидно, що Кремль хоче врегулювання у Східній Україні, а не планує підтримувати відкриту рану, яку Москва зможе використовувати, щоб тиснути на Київ. На жаль, схоже, що Донбас приречений залишитися із замороженим (або не настільки вже і замороженим) конфліктом ще надовго.

Тим не менше, Україні слід зробити все можливе для виконання пунктів Мінська-2. Це підвищить слабкі шанси на успіх угод. Це також дозволить Києву перекласти відповідальність за провал Мінська на колаборантів і російських окупантів та їхніх прихильників у Москві. Крім іншого, це може стати ключем до збереження європейських санкцій проти Росії.

У питанні реформ Київ зробив важливі кроки в складних умовах. Але президентові Порошенку і керівництву країни потрібно робити більше, і робити це швидше. Це означає реформи у сфері державної адміністрації, дерегуляції бізнесу, приватизації держпідприємств, а також подальші кроки із будівництва конкурентоспроможного та прозорого енергетичного сектора. При цьому важливо уникнути популістських кроків, які бюджет держави дозволить собі не може.

Прискорені реформи означають також більш активні зусилля із боротьби з корупцією. З урахуванням результатів, показаних генпрокурором Шокіним в минулому році, незрозуміло, чому він ще зберігає свій пост. Генпрокуратурі потрібен струс, і країна відчайдушно потребує реформи системи правосуддя, щоб громадяни та бізнес допомогли вірити в чесність судової системи.

Якщо серйозний прогрес у цих сферах так і буде відсутній, українське суспільство все більше позбуватиметься ілюзій, що вже показують результати соцопитувань. Й Україна не може дозволити Заходу думати, що вона зволікає з реформами; це може зашкодити підтримці з боку США та ЄС.

Якщо Київ прискорить проведення реформ, Заходу слід збільшити масштаби допомоги. Це означає надати Україні додаткові $5-10 млрд кредитів і грантів, щоб створити зону комфорту для більш радикальних реформ. Це означає надання більшої військової допомоги, щоб допомогти Україні захищати себе. І це означає, що потрібно продовжувати тиснути на Москву, включаючи санкції, щоб змусити її припинити агресію проти України.

Україну чекає нелегкий шлях і, на жаль, до кінця року вибратися з кризи їй не вдасться. Тим не менш, Київ зараз може прийняти рішення, які спрямують країну на правильний шлях, який почне реалізацію обіцянок Евромайдану і забезпечить продовження підтримки Заходу. Чим далі пройде Україна цим шляхом, тим більшими будуть шанси на реальне врегулювання з Росією.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини