MENU

Пасхавер: 2016 рік не стане роком бурхливих інвестицій в українську економіку

2465 0

Нещодавно президент України заявив, що він очікує в 2016 році вливання мільярдних інвестицій в українську економіку, пише в своєму блозі на "Новому часі" економіст Олександр Пасхавер. "Очікую від уряду забезпечення економічного зростання і переходу від кредитних кисневих подушок до інвестиційної терапії, активізації реформ за всіма напрямами", – додав Петро Порошенко у вступному слові до щорічної підсумкової прес-конференції для українських журналістів.

Тим не менш, за попередні півтора року у мене склалося стійке відчуття, що реформи в Україні просуваються повільно. При владі знаходяться помірковані ліберали зі старого політичного шару, які в силу свого минулого досвіду не схильні до рішучості (детальніше про причини повільності реформ читайте тут).

І я не один такий, інвестори – люди не менш розумні, ніж я. Напевно, вони так само добре відчувають цю неквапливість у процесах перетворення України. Відповідно, вони будуть так само повільно реагувати своїми інвестиціями на тенденції в економіці України. Вони повинні переконатися в стійкості тих прогнозів, на які ми поки що тільки сподіваємося, зокрема, що в цьому році буде нехай повільне, але зростання економіки.

Виходячи з цієї логіки, я припускаю, що 2016 рік не стане роком бурхливих інвестицій в українську економіку. Добре б, щоб цей рік став роком позитивного прокльовування позитивних тенденцій в економічному стані країни. Якщо в 2016 році Україна продемонструє хоча б невелике зростання за всіма параметрами, включно з інвестиціями; якщо будуть якісь маленькі позитивні зміни, які не виражаються в зростанні, але впливають на поліпшення інвестиційного клімату, тоді в 2017 році повернення інвестицій стане більш імовірним.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини