MENU

"Наші Майдани - це природний для нас процес", - директор Канівського заповідника

2678 0

Олег

Заступник директора Канівського заповідника. 39 років. На стіні його кабінету висить прапор "Воля або смерть". Він працює тут 16 років і знає про історію Канева більше, ніж будь-хто. Він показує рештки прадавніх поселень. При будівництві Канівської ГЕС тут накопали сотні кісток мамонтів. Олег каже, що кісток було так багато, що вивозили вагонами, у музеї ж на табличці вказано 250 штук. Олег справжній фанат своєї справи, він лісничий за освітою, історик і лінгвіст за власним покликанням.

- В українській дружина - дружити. В російській супруга - супругь, упряжка. В українській шлюб - від любити. В російській брак - від брать. В українській переважна більшість, в російській подавляющее большинство - те, що подавляє. У нас дітей виховують - ховають від бід, а в Росії воспитывают - питають, тобто відкормлюють. У нас лікар - той, що лікує, у них врач - той, що говорить, бреше. Врать.

Олег вважає, що мовний код - дуже важливий, у ньому захована суть цілого етносу.

- Якщо все українське так довго забороняли, а воно вижило - значить у ньому щось є небезпечне? Не може ж бути такого, що забороняли все просто так.

Його в Каневі шанують і говорять як про видатного історика, що знає не лише легенди, але й справжню історію цього краю. Олег вважає себе козаком і веде традиційний спосіб життя. В місті кажуть, що він характерник, а Олег каже, що характерників уже не залишилося. Він досить скептично ставиться до офіційного козацького руху з чинами і званнями, натомість каже, що є напівтаємні збори справжніх козаків. Він старовір, що критикує християнство і вважає його таким, що занапастило ці землі. Втім, він каже, що більшість у таємних знаннях не зізнається.

- Екстрасенси, які сунуться в телеекран - навіщо їм оця телевізійна слава? Вони справді вміють щось передбачувати? Може ви чули коли-небудь, щоб видатний екстрасенс виграв мільйон у лотереї? Ні?

У Олега козацька зачіска і козацький кашкет. Каже, що його йому подарував козак-відлюдник, що живе самотньо в хащах на Дніпровських кручах.

- Таких трохи є. Це тут їх називають відлюдниками. А вони насправді в гармонії з природою і з собою. Вони у своїй стихії.

Олег каже, що у Каневі життя нічим не відрізняється від інших маленьких містечок. От тільки сюди приїжджає найбільше українських політиків за всю історію.

- Вони їздять сюди наче молитися на могилу Тараса. Дуже шкода, що Канів асоціюють лише з Шевченком. Він заповів себе тут поховати, бо тут особлива земля. Тут похований десяток українських гетьманів. Шевченко знав це і хотів бути біля них. Він, фактично, останній з великих людей, що були поховані тут.

Олег вважає, що Майдан не закінчився і все ще попереду.

- Українці - бунтарі. По своєму духу. В Англії була монархія, коли козаки гетьманів скидали. Навіть в Каневі було скинуто кілька гетьманів, які повели свою громаду не туди. Наші Майдани - це природний для нас процес. Країна йде не туди - збираємось і скидаємо владу.

Олег каже, що до Канева дуже мало уваги. Все крутиться навколо Шевченка і разом із цим всі забули про те, що саме тут досі розкопують стоянки первісних людей, що тут був один із центрів Козаччини

Bogdan Logvynenko


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини