MENU

10 кроків до того, щоб розпочати подорожувати, навіть поки ви ще залишаєтеся вдома

1242 0

1. Зробіть собі закордонний паспорт. Подача документів в найгіршому випадку триває 2 години, вони в вас точно є. Коштує не терміновий паспорт як візит в супермаркет за продуктами - а ви ж поки не спішите. Є паспорт? Зробіть другий, біометричний, коли в зону Шенгену скасують візи, вас пустять туди лише по ньому.

2. Навчіться водити механіку. Це не складно. Ви зекономите на цьому від 10 до 50 євро за кожен день оренди. Є багато країн, де авто з коробкою автомат все ще розкіш, а не засіб пересування. До того ж, коли доводиться вибирати між червоним кабріолетом і відсутністю третьої педалі, тупо сідати не в кабріолет.

3. Якщо ви скривилися, читаючи пункт 2 - підіть отримайте права. Це не боляче, не дорого, не довго і точно вам знадобиться. Навіть якщо ви поки не плануєте їздити на щодень, в багатьох країнах подорожувати на авто значно дешевше, і є багато місць, куди без авто не дістанешся взагалі (альтернатива - винаймати водія, він може виявитися мудаком, шахраєм, або прекрасною людиною, але коштувати дуже дорого).

4. Вивчіть прості слова і фрази мовами країн, куди ви мрієте поїхати. Складіть список таких країн і виберіть день на тижні, коли ви вчите 20 фраз. Хай це буде в першу чергу Доброго дня! Дякую! Ви мені подобаєтеся! а тоді вже щось більш функціональне. Це тренує мозок, піднімає настрій і згодом відкриє для вас багато дверей в чудеса: люди завжди більше радіють і краще ставляться до тих, хто бодай трошки говорить їхньою мовою, а значить - прагне їх зрозуміти, а не просто використати, як екзотику.

5. Примиріться зі своїми страхами і визначте їх. Долати свої фобії дуже корисно, але ніхто не казав, що приємно. Якщо в вас лише два тижні відпустки на рік, не факт що варто витрачати їх на насильне подолання своїх страхів чи комплексів, бо це не завжди виходить з першого разу. Убезпечте себе від того, що вам Сильно Не Подобається, протипоказано за станом здоров'я чи чого ви серйозно боїтеся. Реально оцінюйте свої сили, зокрема, фізичні. Скажіть собі, що такі складнощі та обставини, до яких ти поки не готовий, є в кожного і це ок. Коли ви послабите тиск на себе й не вимагатимете від себе неможливого, мозок сам знайде обставини, за яких ви будете готові подолати свої страхи і взяти нові вершини, і тоді це буде натхненним і приємним моментом з подорожі, а не зіпсує її і не зашкодить вам.

6. Розберіться як працюють агрегатори квитків і навіть підпишіться на їхні розсилки. SkyScanner, Expedia, Kayak, Aviasales, Anywayanyday та сервіс ITASoftware by Google стануть вам в пригоді. Може, саме завдяки їм вам на очі трапиться Дешевий Квиток в країну мрії саме в той час, коли ви можете полетіти. А от купувати квитки в більшості випадків вигідніше через сайт компанії-перевізника, попередньо подивившись на агрегаторі, хто перевізник. Найдешевші квитки між 5-3 місяців до дати польоту (ну, або акційні), є ще дні тижня і час доби, коли ціни зростають і падають - нагугліть їх самі.

7. Розберіться, як працюють booking.com та airbnb.com, як там діють фільтри, акції та знижки. Можете знайти когось з друзів, хто активний користувач ресурсу та має там знижки і бонуси - ці люди можуть здійснювати бронювання для інших за лояльними цінами. Добре зрозумійте, що таке CouchSurfing - це не сервіс безкоштовного житла, а ресурс про спілкування і культурний обмін. Ви не можете приїхати до когось і просто безкоштовно в нього жити і займатися своїми справами - вам потрібно спілкуватися, обмінюватися чимось, приділяти людям час. Супер плюс полягає в тому, що люди теж будуть з вами чимось обмінюватися і приділяти вам час, ви взнаєте життя нової країни зсередини. Мінус полягає в тому, що не факт, що ви зійдетеся з цими людьми і захочете приділяти їм надто багато свого часу, іншими словами це багато що ускладнює. Перед тим, як шукати там хоста - добре зрозумійте, що ви не самостійні мандрівники, які просто в когось безплатно поживуть, а їдете в гості, і ваш час уже належить не зовсім вам.

8. З'ясуйте, як функціонує саме ваша банківська картка закордоном, в ідеалі відкрийте рахунок де не беруть за конвертацію, не треба знімати ліміти, виїжджаючи закордон, посилена безпека тощо - такі варіанти є, вони будуть дорогі в чомусь іншому, в обналі чи в ще якихось опціях, котрими можете не користуватися. Іншими словами, почитайте що найбільше потрібно від банківського рахунку закордоном і відкрийте собі такий, або принаймні розберіться, чого чекати від вашої картки і вашого банку.

9. Грайте в географічні квести. Це спочатку смішно, а потім ви неочікувано згадаєте що десь поруч рівно через озеро нова цікава країна чи чудесний національний парк, автономія, міні-держава тощо - щось, варте того, щоби витратити день і його побачити. Пройдіть оце http://www.sporcle.com/games/g/world - можна з друзями. Весело і пізнавально, потім пошукайте подібні квести по об'єктах вже всередині країн.

10. Читайте художні книжки з різних країн, читайте нон-фікшн про подорожі, історію, географію та природничі науки, читайте тревел-блоги різних людей, дивіться на фото відомих мандрівників, ходіть на лекції та тематичні зустрічі. Там правда розповідають багато цікавого і корисного, а ще буває весело. 30 січня можете о 14:00 прийти в Gallery 48 на зустріч зі мною, і почути ще 10 зауважень на кожні з цих 10 пунктів, і не тільки

Kateryna Babkina


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини