MENU

Пам'ятаючи про Крути, не оминаймо увагою й не менш важливе

2655 0

Делегати Першого з'їзду Вільного козацтва у Чигирині. Жовтень 1917 року

Ми, українці, трішки мазохісти.

От є поразка під Крутами, 300 загиблих. І майже забули, як за кілька тижнів після того накостиляли 5000 пітерських матросів (до 3000 убитих).

У нападі банд Муравйова на Україну, крім трагедії, була ще й значна перемога власне української зброї. Це була зброя колишніх селян і солдатів – українського Вільного козацтва.

Загони Звенигородського коша вільного козацтва розбили приблизно 5-тисячний загін більшовиків під час їхнього наступу Правобережною Україною біля станції Бобринська (нині станція імені Тараса Шевченка на Черкащині).

Цитую Телеграму штабу Звенигородського коша Вільного козацтва Військовому міністрові УНР: "У ніч із 21 на 22 (лютого) отрядом вільного козацтва Звенигородщини був даний бій більшовикам на ст. Бобринські. Більшовики зовсім розбиті і переслідуються отрядом в напрямку ст. Знаменка. Станція Бобринська згоріла і зараз в наших руках. Взято в бою 3 гармати, один бронеавтомобіль з кулеметом, цілком справні, полонені, багато зброї, патронів і всякого військововго майна".

Муравйов на сторінках газети "Правда" щедро плював жовчу за цю перемогу в українських повстанців, а через півроку його стратили самі більшовики. Як "Бетмена", Мозгового, Дрьомова, "Батю", Боцмана і т. д. Думаю, якби росіяни хоч трохи знали історію, знайти дурних в "русский мир" було б важко.

Олександр ПАЛІЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини