Повернення чотирьох міністрів. Що говорять в соціальних мережах
Що говорять про раптове повернення чотирьох міністрів Кабміну. Якою була реакція соцмереж на відкликання заяв про звільнення Олександра Квіташвілі, Юрія Стеця, Олексія Павленка і Андрія Пивоварського
Народний депутат від БПП Мустафа Найем
Урядова криза, яка, як ми наївно вважали, струсне кабінети на Банковій і Грушевського і дасть новий шанс для реформ, в реальності тільки оголив неадекватність ключових гравців існуючим викликам і посилив відчуття неминучості вибуху. Упевнений, ви ще почуєте мільйон версій цього дивного інсценування взаєморозуміння і єдності – починаючи від "їх загіпнотизували" і закінчуючи банальними "їх змусили".
Втім, всі ці інтерпретації вже не мають ніякого значення. Найбільша помилка вже сталася: в справжнє оновлення уряду вже ніхто не вірить. Ні пересічні громадяни, ні експерти, ні політики, ні спостерігачі.
Про яке оновлення ми взагалі говоримо, якщо третина уряду, яка ще тиждень тому покинула свої пости на знак протесту проти керівництва КМУ, вчора ввечері покірно і пафосно повернулися на свої пости в Кабінет того ж незмінного прем'єра?
І головне, і найгнітючіше. Я не вірю, що Петро Порошенко та Арсеній Яценюк не бачили результатів соцопитувань населення. Я не вірю, що вони не розуміють наслідки катастрофічно низького рівня довіри до прем'єра. Я ніколи не повірю, що вони не ставили один одному просте запитання "А що далі?".
Єдине, чого я не розумію: вони дійсно тримають нас всіх за ідіотів, або живуть в якійсь іншій реальності. Гірше, якщо і те, і інше.
Станіслав Речинський акцентує увагу на одному з міністрів:
У компанії з достойними людьми повертається і Стець. Ніби хтось був проти того, щоб він уй*бував. Так ось під шумок врятували організатора інформаційних тітушок.
Про невідповідність сказаного Стецем на засіданні уряду і його діями відмічає народний депутат Сергій Лещенко.
"Більше того, наголошую і вимагаю, щоб всі телефонні розмови, а також особисті зустрічі з представниками політичних сил, діючими народними депутатами та представниками бізнес-структур фіксувалися в окремому журналі і за першої ж вимоги засобів масової інформації надавалися в публічний доступ." Про це каже міністр Юрій Стець - висуванець президента, який відмовляється надати на запит журналістів радіо "Свобода" графік своїх зустрічей.
Якщо є час, краще дивитися відео цього засідання уряду. Якщо немає - стенограма за посиланням.
Користувач Олесь Горошко: Такого цирку як це засідання уряду, я ще не бачив. Не вистачало ще урочистої присяги на біблії і клятви померти на посту міністрів , як камікадзе. Померти під вантажем спи..джених бюджетних коштів.
Володимир Коцар: Стець не просто "висуванець президента", это его кум, как и глава фракции ББП Ю.Луценко, как и генпрокурор Шокин. То есть, кумовство фундамент кадровой политики кондитера.
Відеоблогер та телеведучий Віктор Литовченко:
А тепер получається, шо єслі Абрамовічус відкличе свою заяву про відставку, він послєдує мужественному героїчному вчинку Юрія Стеця.
Опубліковано Віктором Литовченком 4 лютого 2016 р.
Волонтер Денис Пятигорець:
Міністри-реформатори відкликають свої заяви про відставку. Чекаємо відкликання від Абрамовічуса. Він на лікарняному.
З хорошого – влада отримали по руках. Тепер дерибанити буде не так просто. Всі під ковпаком. Міністри-реформатори отримали карт-бланш. Тепер тиснути на них з Кабміну або АП буде складніше. Але ніяким послам не вдалося б якісно вкрутити мізки нашим елітам, якби паралельно не піднялася хвиля народного гніву.
З поганого – Яценюк швидше за все залишається. США плювати на нього, як такого. Але США важливо, щоб в керівництві України був паритет сил, а не єдиновладдя. Знаменита американська політика затримок і противаг. Така ситуація не влаштовує ті політичні сили, які готуються до перевиборів. Тому їх в Раді буде штормити і будуть нові пред'яви, істерики і вкидання.
Журналіст Юрій Бутусов:
Чотири міністри разом вирішили відкликати свої заяви про відставку.
Мотивація залишитися гідна поваги - будь-яка відставка завдає важкого удару по репутації України. Але хіба в цьому сенс повернення?
Я розумію рішення міністрів залишитися однією командою і брати на себе відповідальність за ситуацію в країні.
Але без відповіді на причини відставки Абромавічус, без політичних наслідків його звинувачень по Кононенку зобразити єдність не вийде.
Так навіть якщо знову сяде Айварас за стіл - що це змінить?
Інвестори повірять у стабільність, фінансисти - в гривню, громадяни - в правопорядок?
Влада девальвувала не тільки гроші, найгірше, що вона девальвує смисли, заради яких люди пішли на зміни і змінили попередню владу.
І ця девальвація смислів і надій, ця маніпуляція, це бажання перекинути відповідальність за порушення принципів на когось іншого - це девальвація, яку неможливо виправити новими словами і новими обіцянками.
Країні потрібен чесний діалог про проблеми і про програми вирішення. Відвертий діалог про проблеми повинен починатися з визнання тими, хто ухвалює рішення у першу чергу власних помилок. Тому що команда - це коли всі тягнуть, але всі чесно відповідають за себе і за своїх.
Чесний діалог - це чого варті принципи і чи потрібні вони взагалі в чинній владі, мають вони якийсь сенс?
Якщо зміни смислів не відбулося, то відставка або відмова від відставки теж дуже скоро перестане бути сенсом, а потім перестане бути і новиною.
Володимир Співаковський порівняв роботу уряду зі співом
Співачка закінчує концерт. Їй аплодують. Вона йде за лаштунки, але її викликають на біс.
Вона виходить, кланяється, дякує і співає на біс. Їй аплодують, і з зали знову кричать "Біс, браво".
Вона нетвердою ходою виходить, витирає піт з чола, співає, і їй знову плескають...
Вона виходить в третій раз, співає... І так ще раз, і ще раз...
Вона виходить в черговий раз і хрипким голосом ледь шепоче: "Все, не можу, немає більше сил..."
А їй із залу кричать: "Співай-співай, поки не навчишся!".
Ось так і наш уряд співає на біс.
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки