MENU

Що означає заява Лаґард – про припинення співпраці із МВФ не йдеться

3098 0

Крістін Лаґард

Очільниця МВФ Крістін Лаґард заявила, що відсутність належної боротьби з корупцією може завадити співпраці з Україною, нагадує в своєму блозі на "Новому часі" директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин. Зараз не йдеться про втрату можливості співпраці з МВФ, відкладення фінансової допомоги тощо. У ситуації, що склалася співпраця України з Міжнародним валютним фондом може ускладнитися, але посил "ми не будемо вас фінансувати" не пролунав.

Навіть навпаки: вважаю, те, що МВФ зараз виступив із заявою щодо того, що Україні потрібно активізувати процес реформування – це добре. Наші внутрішні розборки вже переходять всі межі. Якраз зараз Україні потрібно думати про те, як виправити зроблені помилки і поліпшити свій імідж.

Це і відмова працювати з Україною – різні речі. Якби МВФ від нас відмовився, його місія просто зібралася б, поїхала і прийняла рішення вкотре відкласти надання нашій країні допомоги. Цього не відбувається: мають місце переговори на найвищому рівні, і це дає певні позитивні сигнали – не буде ані розриву відносин, ані прямих, безпосередніх негативних результатів, які можуть вплинути на подальшу співпрацю України з МВФ, як і з іншими міжнародними фінансовими інституціями.

А ось того, що наступний транш дещо затримають, слід було чекати. Тут мене більше здивувала заяву президента в Давосі про те, що наступний транш надійде дуже швидко. Справа в тому, що є процедури, які повинні виконуватися.

Приїхала місія, яка вивчає те, що відбувається в Україні. Раніше вона приїхати не могла, оскільки наші законодавці затягнули прийняття бюджету, без бюджету місія МВФ не розглядає серйозне фінансування. Тут усе природно. Бюджет країни знаходиться під пильним розглядом; зрозуміло, що місія не обійде увагою й ті реформи, на проведення яких Україна сама підписалася.

Зокрема, це стосується приватизації, яка як була, так і залишається законсервованою. Більш того, останнім часом Верховна Рада, на жаль, не йде на активізацію приватизаційних процесів. Це лише один приклад, але він наочно ілюструє ситуацію.

Серйозність заяв Лаґард – крім того, подібні заяви робила не тільки вона – підкреслює необхідність прискорення роботи над реформами і співпраці всіх гілок влади. Саме всіх, оскільки, на жаль, робляться спроби шукати винних. Це абсолютно неправильно і неприпустимо. Потрібно не займатися взаємними звинуваченнями, а шукати шляхи розвитку.

Мені здається, що зараз у нас є перспектива нарешті зрозуміти неприпустимість розбіжності слів зі справою. І це повинні зрозуміти всі гілки влади – так само як всі гілки влади повинні відповідати за зміни, які відбуваються або не відбуваються в Україні.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини