MENU

"БПП" та "Батьківщина" мають найвищу підтримку серед дорослого населення - опитування

3115 0

У випадку проведення позачергових виборів до Верховної Ради 5-відсотковий бар'єр у лютому подолали би 7 партій. Про це свідчить соціологічне опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології.

Якби в середині лютого відбувалися вибори до Верховної Ради, то достатню кількість голосів задля входження до неї могли б отримати сім партій:   

«Блок Петра Порошенка «Солідарність» 16.6%,

Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» 15.1%, 

«Опозиційний блок» - 14.2% ,

«Самопоміч» - 11.8%,

Радикальна партія - 10.3% ,

Всеукраїнське об'єднання «Свобода» - 6.2%,

«Громадянська позиція»  - 5.3%.

Протягом 5-16 лютого 2016 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне дослідження щодо поточних рейтингів підтримки партій в Україні. Методом особистого інтерв'ю опитано 2020 респондентів, що мешкають у 110 населених пунктах усіх областей України (окрім АР Крим) за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

У Луганській області опитування проводилися тільки на територіях, що контролюється владою України, у Донецькій області дослідження проводилося і на територіях, що контролюються і на територіях, що тимчасово не контролюються владою України.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%, 0,7% для показників, близьких до 1 або 99%.

Найвищу підтримку серед дорослого населення територій, що зараз контролюються владою України, мають «Блок П. Порошенка «Солідарність» (6.9% по відношенню до усіх опитаних), Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» (6.3%) і «Опозиційний блок» (5.9%). Дещо нижчу підтримку мають і посідають четверте-п'яте місця «Самопоміч» (4.9%) і Радикальна партія О. Ляшка (4.5%).  Також мають високі шанси потрапити в парламент Всеукраїнське об'єднання «Свобода» (2.6%) і «Громадянська позиція» (2.2%).  Не визначилися 24.7%, не прийдуть голосувати 26.4%.

Якби ті, хто не визначився за кого голосувати і ті, хто хоче голосувати проти всіх, як звичайно, не прийшли б на вибори, участь у голосуванні взяли б близько 41% усіх виборців, і подані голоси розподілилися б наступним чином (власне, саме ці показники найближчі до можливих результатів виборів, якби вони проводилися в середині лютого): 

На території, що контролюється владою України, серед дорослих жителів, які визначилися, за яку партію голосувати на виборах, 16.6% підтримують «Блок П. Порошенка «Солідарність», 15.1% - Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», 14.2% - «Опозиційний блок», 11.8% - «Самопоміч», 10.3% - Радикальну партію, 6.2% - Всеукраїнське об'єднання «Свобода», 5.3% - «Громадянську позицію».

Зміна рейтингів партій порівняно з виборами 2014 року

Якщо порівняти результати виборів 2014 року з рейтингами партій серед населення територій, які зараз контролюються владою України, то найбільше - з 22.1% до 2.5% - знизилася підтримка «Народного фронту», який станом на лютий 2016 року не потрапляє до парламенту. Помітно - з 21.8% до 16.6% - знизилася і підтримка «Блоку П. Порошенка «Солідарність».

Практично не змінилася підтримка «Самопомочі» - 11% у 2014 році та 11.8% у середині лютого 2016 року.

Натомість з 5.7% до 15.1% зросла підтримка  Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина», з 9.4% до 14.2% - «Опозиційного блоку», з 7.4% до 10.3% - Радикальної партії. Також з 4.7% до 6.2% зросла підтримка Всеукраїнського об'єднання «Свобода» і з 3.1% до 5.3% - «Громадянської позиції».

Що було б, якби вибори були і на територіях, які не контролюються українською владою.

Наше дослідження проводилося і на територіях, що не контролюються українською владою, з 2020 інтерв'ю 326 було проведено у Донецькій і Луганській областях, з яких 112 було проведено на територіях, які тимчасово не контролюються владою України. У вибірці опитування частка респондентів, яка припадає на Донецьку і Луганську області, відповідає частці всього дорослого населення цих областей (і територій, які зараз контролюються і які зараз тимчасово не контролюються владою України) до початку подій 2014 року.

У випадку моделювання ситуації виборів на території України лише без АР Крим, тобто у т.ч. і на тимчасово неконтрольованих територіях Донецької і Луганської областей, серед населення, яке визначилося, за яку партію голосувати, однакову підтримку отримали б «Блок П. Порошенка «Солідарність» і «Опозиційний блок» - по 16%. Далі йде з результатом у 14.5% Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина». «Самопоміч» в такому випадку отримала б 11.4%, Радикальна партія - 9.9%, ВО «Свобода» - 5.8%, «Громадянська позиція» - 5%.

Коментар зав.відділом КМІСу Антона Грущецького

Опитування проводилося до звіту Кабінету Міністрів України 16 лютого 2016 року і до подій, пов'язаних з голосування за відставку Уряду і до виходу з коаліції ВО «Батьківщина» і «Самопомочі». Ці події могли вплинути на рейтинги партій, тому реальний поточний рейтинг партій може дещо відрізнятися від рейтингу партій, розрахованого за підсумками опитування.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини