MENU

Чому долар знову росте

4129 0

Сьогодні курс американської валюти сягнув пікової позначки з початку 2016 року – 27,23 гривні за долар, пише в своєму блозі на "Новому часі" економіст Ігор Бураковський. Є фундаментальні фактори, які давно підштовхують валюту до зростання.

По-перше, країна не може обходитися без імпорту. Важко собі уявити економіку, яка могла б обійтися без імпортних контрактів, тим більше українську. По-друге, українським підприємствам потрібна валюта – вони досить сильно перекредитовані на міжнародних ринках. По-третє, в Україну поки що не заходять іноземні інвестиції. Є тільки окремі приклади, які не змінюють картину в цілому. По-четверте, за підсумками 2015 року ми бачимо істотне падіння як експорту, так і імпорту. Якщо впав експорт, значить, знизився приплив іноземної валюти.

Виходячи з цього, можливості Національного банку щодо впливу на ситуацію досить обмежені.

Крім того, наскільки я розумію, ситуація на ринку також залежить від очікувань щодо співпраці з міжнародними донорами. Як будуть розвиватися відносини із МВФ? Як і коли зайдуть гроші з наступного траншу? Ніхто не знає.

Також на валютний ринок тисне політична криза. Ринок не любить невизначеності, а політична криза – це і є невизначеність. Якою буде політика влади? Які будуть у ній люди? Як в умовах кризи поведуть себе ті ж міжнародні донори? Адже їхня підтримка, як і підтримка двосторонніх партнерів, критично важлива для України.

Ситуація невизначеності породжує якщо не паніку, то невпевненість у майбутньому. У подібній ситуації люди, природно, намагаються піти в долар. Причому, це не завжди доларові накопичення, це може бути несплата яких-небудь контрактів, оскільки сьогодні долар коштує 27 грн., а завтра – 30 грн. Краще взагалі не мати контракту, ніж завтра не мати можливості його сплатити. Це ж стосується і обслуговування кредитів, отриманих українськими компаніями на міжнародному ринку.

Діє чимало факторів, і робити прогнози на майбутнє дуже складно. Ситуація змінюється дуже швидко.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини