Канадсько-українська торгова палата допомагає українським IT-компаніям вийти на глобальний ринок
"Новий шлях" писав наприкінці 2015 року, що уряд Канади виділив 13.6 млн доларів на проект Canada-Ukraine Trade and Investment Support, який буде працювати із 2016-го по 2021 рік. Цей проект має сприяти росту торгівлі та інвестицій між Канадою й Україною, зокрема – допомогти українським малим і середнім бізнесам дістати доступ на канадський та глобальні ринки. Зараз проект готується до початку роботи – на дев'ятій сторінці цього числа "Нового шляху" вміщено оголошення про пошук менеджера для проектy.
На початку своєї роботи проект має вибрати п'ять галузей української економіки, які найбільше цікавлять різні канадські компанії в плані торгівлі та інвестицій. Однією з таких галузей, можливо, стануть інформаційні технології, адже ця галузь є чи не найбільш динамічною зараз в Україні. Про перспективи співробітництва між Канадою й Україною у галузі ІТ "Новий шлях" поговорив із керівником ІТ-сектора Канадсько-української торгової палати (КУТП) Олегом Ковалем. Пан Коваль має великий досвід роботи в ІТ – він є президентом компанії IT Action Group, яка розробляє бізнес-продукти, і серед клієнтів якої такі лідери ринку як Home Depot та Rogers.
Пан Коваль пояснює, що в українській галузі IT зараз є два основних напрямки. Перший – outsourcing, коли українська компанія виконує завдання іноземного клієнта. Другий – коли українська компанія продає свій власний продукт. Фахівець вважає, що український outsourcing поступово втрачає свою привабливість і може значно скоротитися за наступні два-три роки. Це відбувається через те, що послуги українців дорожчають і, крім того, деномінуються у дорогому американському доларі, що особливо відчутно для канадських клієнтів. Послуги українців дорожчають через те, що в Україні почало працювати багато великих ІТ-компаній з Європи і Америки, що підняло конкуренцію за персонал. Сильною стороною ІТ outsourcing в Україні в деяких випадках є можливість виконувати термінові завдання завдяки різниці в часі. У багатьох випадках, каже пан Коваль, українці здійснюють підтримку продуктів і функцій другого рівня, які не є критично необхідними для клієнтів. Отже, українським ІТ-компаніям треба переходити на підтримку більш важливих продуктів, як-от тих, що підтримують бухгалтерію, керівництво постачанням або логістику.
В українських проектах із розбробки власних ІТ-продуктів також є свої cлабкі місця. Одне з них – географічна віддаленість від ринків збуту. Оскільки повноцінної заміни особистим зустрічам ще не винайшли, клієнт, не знаючи компанії, яка пропонує йому продукт, ніколи не робитиме з нею бізнес. Це має ще більше значення, коли йде мова про продукти, які мають обслуговувати життєво важливі функції компаній. Тому для українських ІТ-компаній треба мати представників у країні, де вони хочуть продавати свої продукти. Утримувати офіс, наприклад в Торонті, можуть лише великі іноземні компанії, і через це зараз є тенденція домовлятися із представниками, які просувають ІТ-продукти у відповідній країні. Пан Коваль говорить, що його зараз "бомбардують" пропозиціями просувати українські ІТ-продукти в Канаді. Водночас, багато інвесторів на американському ринку вже почали дивитися на yкраїнський ІТ-сектор для інвестування проектів на ранніх стадіях розвитку. Саме з цією метою Пан Коваль створив Canadian IT Hub, який дасть можливість краще зрозуміти потреби канадського ринку й українську пропозицію, щоби побудувати таку модель.
Саме ця модель може бути використана проектом Canada-Ukraine Trade and Investment Support – проект може стати тим містком, який буде пов'язувати українські ІТ-компанії з їх потенційними канадськими клієнтами чи інвесторами. КУТП вже провела два вебінари з харківським ІТ-кластером, в яких взяло участь по 15 українських і 10 канадських компаній та інвесторів. Під час вебінару українські компанії мають 10 хвилин, аби розповісти про свої продукти чи послуги, а канадські – стільки ж часу, аби розповісти про свої інвестиції в сфері ІТ. Якщо виникає обопільна зацікавленість, КУТП може допомогти організувати подальше спілкування. Для того, аби продаж ІТ-продукту чи інвестиція в ІТ-компанію відбулися, потрібне особисте спілкування між сторонами. Плануються вебінари зі львівським, одеським і київським ІТ-кластерами.
А в червні в Торонті має відбутися канадсько-український бізнес-форум за участю прем'єр-міністра України та великої делегації ІТ-сектора. КУТП закликає громаду долучитися до участі у форумі та вебінарах. За подальшою інформацією щодо участі у форумі відвідайте вебсорінку КУТП (cucc.ca). Щодо участі у вебінарах можна звертатися до Олега Коваля (тел. 416.855.3152 ext. 503, електронна скринька: [email protected]).
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки