MENU

Відповіддю на уповільнення економічного зростання має стати стимулювання попиту – економіст

2339 0

Сьогодні неефективна економічна влада, тобто уряд і Нацбанк, завдає більше прямої шкоди економіці України, ніж війна.

Головна проблема української економіки це те, що ми в своєму експортному потенціалі зупинились і далі розраховуємо лише на продаж сировини і напівфабрикатів. За такої структури розраховувати на економічний розвиток просто неможливо. Поки ми не збагатимо свою структуру, поки ми не будемо якомога більше доданої вартості концентрувати в своїй економіці на своїй території, ми не зможемо забезпечувати зайнятість населення, високий рівень доходів.

У відповідь на уповільнення економічного зростання треба також вживати заходів для стимулювання попиту, тобто стимулювати збільшення доходів, а вони в свою чергу збільшують попит. По-перше, це переорієнтація доходів від багатих до бідних через податкову, бюджетну систему. По-друге, це контрольована емісія грошей, частина якої також йде на підвищення доходів. І третє, це доступність кредитних ресурсів, тобто різке зниження кредитних ставок. Такими трьома підходами ми піднімаємо доходи, які піднімають попит.

Звичайно, багато факторів впливає на економіку, але для такої держави, як Україна, з такими ресурсами, з таким геополітичним становищем і з тим моментом, що Україна через російську агресію повернулася в світову геополітик, – ми можемо мати набагато кращі економічні результати, враховуючи, що увесь цивілізований світ нас підтримує: відкриває нам ринки, допомагає фінансово. Тому Україна не сама зі своїми проблемами. І за умови розумного й ефективного внутрішнього керівництва ми можемо досягати дуже серйозних економічних результатів.

Андрій НОВАК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини