MENU

Київ нарешті має вулицю видатного дослідника Голодомору Джеймса Мейса. ВІДЕО

2580 0

Колишню вулицю Колективізації, що на столичній Солом'янці, перейменовано на честь Джеймса Мейса, чий внесок у світове визнання геноциду українців у 1932-1933 роках є одним із найбільших. Про чергове досягнення декомунізації на своїй сторінці у фейсбуці повідомив Володимир В'ятрович. Директор Українського інституту історичної пам'яті привітав удову історика Наталю Дзюбенко-Мейс із довгоочікуваним ушануванням постаті її чоловіка в топоніміці Києва.

У Києві нарешті з'явилася вулиця Джеймса Мейса - колишня вул. Колективізації. Вітаю Наталя Дзюбенко-Мейс

Опубліковано Volodymyr Viatrovych 10 березень 2016 р.

Схвальні враження від постання вулиці Джеймса Мейса в українській столиці висловлюють лідери думок, чільні представники нашої інтелігенції. Так, медійник, фахівець із довготермінових стратегій Євген Глібовицький уважає це перейменування "дуже символічним": "Джеймс Мейс – один із тих, хто заклав змістовний фундамент для суспільних змін, які визначили сучасну Україну.  Я мав щастя бути його студентом, хоча зрозуміти його велич почав набагато пізніше".

"Джеймс Мейс був керівником наукової комісії при Конгресі США, яка дала оцінку Голодомору. – нагадав загалові пан Глібовицький. – Його академічна репутація та неукраїнське походження були важливими для легітимації теми Голодомору у світі. Після проголошення незалежності Джеймс Мейс переїхав до Києва і викладав у Києво-Могилянській академії. Жив на Троєщині. Помер у 2004 році".

Символізм в увічненні видатного науковця убачає й головний редактор видання "Історична правда" Вахтанг Кіпіані. "Джеймс Мейс – один із великих і водночас скромних подвижників української справи.  Завдяки його наполегливості світ дізнався про Голодомор після десятиліть амнезії", – наголосив журналіст.

Аби позбутися лакун у знанні постаті провідного дослідника Голодомру публіцист порадив переглянути спецпроект телепрограми "Історична правда з Вахтангом Кіпіані" на ZIK і телеканалу НЛО "Страх і надія. Український Голодомор і американська політика", одним із головних героїв якої і є Джеймс Мейс – "українець з індіанського племені черокі". Приєднуємося до поради пана Кіпіані й пропонуємо відповідну стрічку до вашої уваги.

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини