Про переговори вночі, перспективи Верховної Ради та спроможність до відповідальності
Більше місяця країна живе з "підвішеним урядом". Сьогодні лідер фракції "Блок Петра Порошенка" знову чітко заявив: президентська політична сила не може працювати з Яценюком. Без підтримки найбільшої фракції парламенту, а саме БПП, жоден уряд працювати не зможе. Це добре розуміють у "Народному фронті". І саме ця позиція наших партнерів потребує якнайшвидшого рішення, бо такий стан речей точно не сприяє покращенню ситуації в країні.
Зараз "м"яч на полі" БПП і президента. Оскільки без них рішення щодо Кабміну не може бути прийнято, саме БПП має офіційно запропонувати кандидатуру прем'єра, його програму та, очевидно, сформувати під нього коаліцію. Бо Президент не може подати нового прем'єра в парламент без подання коаліції.
Думаю, це варто зробити максимально публічно і говорити відверто зі фракціями й українцями. І не лише вночі на Банковій.
Не секрет, що розмови вночі на Банковій тривають останні півтора року. Але їх результат поки що: Яценюк і НФ в усьому винні, хоч розмови, зауважте, не випадково ведуться саме на Банковій...
Так, Яценюк і НФ взяли відповідальність на себе за всі непопулярні рішення, свідомо йдучи на падіння рейтингу, бо інакше країну чекала би фінансова й економічна катастрофа в часи війни, хоч 10 міністрів в уряд делегував саме БПП. Президент контролює більшість силових структур, від яких залежить реалізація справедливості, і фракція БПП голосувала за базові ініціативи уряду, бо жодного рішення без БПП у принципі не може бути ухвалено в Верховній Раді.
Ми отримали за це чимало ударів, в першу чергу від партнерів по коаліціі, які почали розхитувати ситуацію, аби в зручний момент відмежуватися від уряду, який змушений був зробити надзвичайно непопулярні кроки (одне підвищення тарифів ЖКГ – це електоральн вбиство будь-якого уряду). Всі розмови про те, хто заважає призначити технократичний уряд, це ніщо інше як бажання взяти прем'єрську посаду й уникнути відповідальності за його майбутню роботу, аби завжди можна було сказати: "Ну, ми розуміли, що Гройсман не найкращий варіант, але деякі фракції завадили уряд реформаторів". Це як мінімум не по-партнерськи. А постійні закиди на адресу один одного точно не сприяють партнерській роботі в Раді.
Якщо фракція БПП підтримує технократичний уряд, хай публічно висуває Наталю Яресько і її програму, починає прозорий процес консультацій не лише на Банковій, але й на Грушевського, бо парламент знаходиться саме там.
Фракція НФ не може мати позиції щодо питання, яке навіть не обговорювала. Дехто з прагматиків уважає, що технократичний уряд без парламентської підтримки не працюватиме. Але для того, щоб отримати таку підтримку, треба як мінімум почати консультації. В Раді. З депутатами. Я особисто точно підтримаю таку пропозицію щодо Яресько.
І найголовніше. Завжди вважала, що суть політики – знаходити компроміси й іти вперед, а не постійно уникати відповідальності з бажанням першим запостити "месиджі" і задати зручний для себе дискурс...
Нас всіх рано чи пізно оцінюватимуть за результатами, а не за словами. А досягнути цих результатів можна лише спільною – партнерською! - – роботою. Щоб ця робота відбулася, треба менше критичних слів, а більше конкретних справ і грамотних, а не емоційних рішень... Без двох найбільших фракцій не буде жодної коаліції, жодного уряду та стабільності. Ми приречені партнери, які мають не постами обмінюватися, а чесно і прозоро домовлятися. Якщо ми цього не можемо, то цей парламент не має жодних шансів на існування...
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки