MENU

Більшості голосів для внесення кандидатури технократичного прем'єра на розгляд президента в коаліції немає – Луценко

3095 0

Натомість для кандидатури Гройсмана, за словами Луценка, голосів у коаліції не забракне

Голова парламентської фракції "Блоку Петра Порошенка" Юрій Луценко оприлюднив тези зі своєї заяви по закінченню Ради коаліції, що мала місце сьогодні, 24 березня

На сьогоднішній раді коаліції я запропонував розгляд трьох питань, трьох імовірних сценаріїв розвитку життя в Україні.

Перший. Збереження нинішнього формату уряду, як на моє глибоке переконання, так і за визнанням самого прем'єр-міністра, означатиме збереження недієздатного уряду і непрацюючої зв'язки уряд-парламент. Відповідно, це шлях до перевиборів.

Я попросив колег визначитися, хто зголошується на цей сценарій. Із усіх присутніх лише "Батьківщина" заявила, що утримується від відповіді, а всі інші вважають за необхідне уникнути сценарію дострокових парламентських виборів, які є великою загрозою для української національної безпеки.

Другий. Формування нового уряду. Він також має два шляхи. Перший шлях пропонував президент, висловившись за технократичний склад нового Кабінету Міністрів. Тобто, кандидат у прем'єри самостійно, без консультацій із фракціями, формує уряд на власний розсуд і несе відповідальність за його діяльність. Цей варіант зголосилися підтримати дві фракції: "Блок Петра Порошенка" і "Народний Фронт".

Це означає, що більшості голосів для внесення кандидатури такого технократичного прем'єра на розгляд президента у нас немає.

"Самопоміч", яка готова підтримати такого прем'єра, навідріз відмовляється входити до будь-якого формату нової коаліції. Йдеться не лише про разове голосування, а й про виконання норми Конституції щодо висунення кандидатури прем'єра коаліцією фракцій, які нараховують не менше 226 голосів. Позиція "Самопомочі", яка не бажає входити в будь-який формат коаліції, унеможливлює внесення кандидатури такого технократичного прем'єра.

Третє. У нас залишається єдиний сценарій для зміни уряду – внесення кандидатури від БПП, під яку можна знайти більшість голосів. Я запропонував кандидатуру Володимира Гройсмана як претендента на посаду прем'єр-міністра і попросив фракції визначитися щодо його підтримки. Його підтримати може, звичайно, після офіційних розгляду і рішення, фракції БПП, "Народного фронту" й "Батьківщини", "Радикальна партія" також розглядає такий варіант.

Таким чином, ми маємо теоретичну можливість створити коаліцію під технократичний уряд з двох фракції (чого недостатньо) або ж створити коаліцію чотирьох політичних сил (що мають достатню кількість голосів) для коаліційного уряду.

Завтра пан Гройсман презентує чотирьом фракціям, які готові працювати в коаліції, свій план дій на поточний рік. Упевнений, що це має бути план дій парламенту й уряду, прописаний за місяцями й конкретним напрямкам діяльності, чого нам так не вистачало в роботі з попереднім урядом.

Також кілька фракцій висловили побажання уточнити кілька положень коаліційної угоди, що також можна зробити в короткий термін.

Упевнений, що якщо наступного тижня ми не подолаємо політичну кризу, то єдиний шлях до змін в Україні лежить через шлях дострокових парламентських виборів. Це велика загроза для політичної й економічної дестабілізації та державницького українського життя.


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини