MENU

Драгобрат і Ясіня очима не лижника. ФОТО

4153 0

Драгобрат - найвищий гірськолижний курорт України. І, читаючи про нього інформацію, не варто бачити лише слово "лижний", "найвищий" і "гірський" теж заслуговують на увагу. 

Смереки Драгобрату

Насправді сама дорога на Драгобрат - то уже неабияка пригода. Дістатися на висоту понад 1300 метрів допомагають місцеві перевізники. Немісцевим краще й не потикатися - вузькі серпантини та різкі повороти можна пройти лише на уазиках, таблетках та величезних ВАЗах. Кожна з таких машин має свій неповторний характер, унікальну оздобу і водія, обізнаного в особливостях місцевого рельєфу, гуцульського гумору та еволюції політичної думки транскарпатського регіону.

Драгобрат-таксі

Чимало моїх сміливих друзів, що потім безстрашно кататимуться спусками, не люблять сідати біля вікна, адже звідти - льодові серпантини і зустрічні автівки, справжнє гірське сафарі. Дорога й сама не раз змінює свій шлях через постійні повені й завали.

Сміливі гірські вантажівки

Не буду описувати всі прекрасності гірськолижного та сноуборд спорту. Ті, кому це справді подобається, викликають у мене щиру повагу та захоплення. Я ж не люблю швидкості, яку сама генерую. Я люблю яскраві лижні костюми, довжелезні черги на підйомники і смішну ходу самих лижників, подібних на роботів, що подекуди заправляються глінтвейном. Таким, як я, гарною розвагою на Драгобраті буде катання на санях із рядженими кониками, які подекуди підсковзнуються, викликаючи велику хвилю адреналіну, поїдання усіляких карпатських смачностей та просте споглядання могутніх пейзажів. Трапляються місця ідеальні для зображення на листівках, Драгобрат же увесь вартий ілюструвати новорічно-різдвяні вітання українців. Куди не повернешся - вдалий ракурс.

Вигляд на Драгобраті, вартий листівки

На підйомнику можна швидко дістатися (і що важливо - підйомником і спуститися) на гору Стіг висотою 1707 метрів. Поруч будуть іще два Жандарми (гарнезна, наче з австріяцьких часів, назва сусідніх гір) та Близниця. За ясної погоди з вершини видно Говерлу і Петрос, а ще кілометри білого снігу й глибочезну синь підхмар`я*. І ось таку Божу Матір, карпатську й різдвяну, прекрасну й сильну у місці, близькому до Бога, духовно й рельєфно.

Божа Матір на вершині гори Стіг

Єдиним населеним пунктом, що стоїть на шляху до гори Стіг є Ясіня - довжелезне карпатське містечко, де замість "так" усі кажуть "йо". Ясіня - столиця Гуцульської республіки, проголошеної 9 листопада 1918 року. Вікіпедія згадує один магічний момент короткої історії цієї держави - в ніч із 7 на 8 січня 1919 року вертеп гуцулів без бою роззброїв і полонив 500 угорських військовиків, що йшли зупинити протести. Абантура,** варта захоплення, дослідження, екранізації і, може, якого Канського призу.

Вигляд на Ясіню

Вид із гори Стіг на Говерлу та Петрос

Отари в Ясіні

Пейзажі Ясіні

Ясіня, заснована, за легендою, на початку XVI століття галицьким вівчарем Іваном Струком, досі береже спогад про нього у особливий спосіб. Прекрасна дерев'яна церква Вознесіння, що разом з іншими карпатськими дерев'яними храмами належить до світової спадщини ЮНЕСКО, носить народну назву - Струківська. Церква розташована на мальовничій полонині, посеред загублених хат і блукання сонних отар, захищена від світу горами, бурхливими потоками Чорної Тиси і тихим миготінням протипожежної сигналізації.

Тут немає сотень туристів, можна сісти на ослінчик*** попід старими смерековими стінами й дивитися у небо, до якого значно ближче, або рахувати овечок у прибраних дворах і забути про час, який тут розріджується, як і гірське повітря.

Ясіня - столиця Гуцульської республіки

Струківська церква, спадщина ЮНЕСКО

Пейзажі Ясіні

Анна Левчук


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини